Volodymyras Zelenskis perspėjo Lietuvą ir Lenkiją: „Rusija kažką ruošia“

Aktualijos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įspėjo apie galimą Rusijos grėsmę Lietuvai ir Lenkijai. Pasak jo, Maskva šią vasarą Baltarusijoje ruošia kažką, kas gali tapti naujo puolimo pradžia. Nors konkrečių įrodymų nepateikta, Zelenskis sako, kad tokius ženklus rodo Rusijos elgesys praeityje.

„Pažvelkite į Baltarusiją. Rusija ten kažką planuoja šią vasarą, prisidengdama karinėmis pratybomis. Įprastai taip jie pradeda naujus puolimus. Kuria kryptimi – nežinia. Ukraina, Lietuva, Lenkija – neduok Dieve. Tačiau turime būti pasiruošę“, – sakė prezidentas.

Primena 2022-ųjų scenarijų

Zelenskio įspėjimas primena įvykius prieš daugiau nei dvejus metus. 2021-aisiais Rusija kartu su Baltarusija vykdė plataus masto karines pratybas „Zapad“. Tų pačių pajėgų daliniai vėliau dalyvavo 2022 m. vasario invazijoje į Ukrainą – būtent iš Baltarusijos teritorijos.

Nors šį kartą Ukrainos prezidentas nepateikė informacijos šaltinių, panašus modelis jau kartą buvo panaudotas – tai kelia nerimą regiono šalims.

NATO stebi, bet grėsmės kol kas nemato

Tuo tarpu Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Deividas Matulionis ramina – NATO žvalgyba šiuo metu neturi duomenų, kad artėjančios „Zapad“ pratybos galėtų kelti realią grėsmę Aljansui.

„Kol kas nėra jokių ženklų, kad šios pratybos būtų plataus masto ar turėtų agresyvių ketinimų. Situacija yra stebima, bet dramatizuoti nereikia“, – sakė D. Matulionis Žinių radijui.

Jis pabrėžė, kad sąjungininkai regione taip pat aktyviai veikia – NATO rodo pasirengimą gintis ir atgrasyti bet kokią grėsmę.

Apie „Zapad“ – kas dvejus metus nuo 2009-ųjų


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Zapad“ – tai kas dvejus metus vykstančios Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos, kurias Vakarų ekspertai vertina itin atsargiai. 2023 m. jos nebuvo rengiamos dėl karo Ukrainoje, o šiemet, planuojamos rudenį, anot NATO, turėtų būti riboto masto.

Nepaisant to, Vakarų šalių saugumo institucijos ir analitikai nuolat primena, kad šios pratybos dažnai naudojamos kaip priedanga karinėms provokacijoms arba realiems veiksmams prieš kaimynines valstybes.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e