Portugalijoje per karščius prie vandens nusprendę atsigaivinti žmonės buvo gerokai nustebinti. Virš jūros susiformavo neįprastas reiškinys.
„Tai itin reta situacija todėl, kad reikia, jog visos sąlygos su visais sudedamaisiais būtų tinkamu laiku. Pavyzdžiui, kai saulė kyla arba leidžiasi. Pavyzdžiui, ryte oras vėsesnis, o vandenyno vandens temperatūra aukštesnė arba atvirkščiai, kaip buvo vakar (pirmadienį – red. past.)“, – kalbėjo klimatologas Mário Marques.
LNK stop kadras
Pasak klimatologų, debesiui susidaryti turi būti tam tikros sąlygos: vėjas, temperatūra ir drėgmė.
„Šis reiškinys susidarė, paprasčiau tariant, dėl vėjo, kuris kyla saulėlydžio metu, vakaro pradžioje, tačiau dėl aukštos temperatūros paviršiuje jis nesugebėjo pasistūmėti į žemyno gilumą ir liko apsuptas pats savęs, sudarydamas ritinį“, – šnekėjo klimatologas.
Tačiau tikrai nereikia jaudintis ir ruoštis pasaulio pabaigai. Šis didžiulis, grėsmingai atrodantis fenomenas – vadinamas šelfiniu debesimi.
„Tai labai greitas, trumpalaikis debesuotumo formavimosi procesas, kuris labai greitai išnyksta, bet turi savo grožį. Tai ritinio formos darinys, kuris tiems, kurie niekada jo nematė, gali kelti tam tikrą baimę, bet tam nėra jokios priežasties, nes tai ne kas kita, kaip debesis“, – nurodė M. Marques.
LNK stop kadras
Nors šelfinis debesis savaime nepavojingas, bet jo susidarymas gali reikšti, kad artėja atšiaurus oras – pavyzdžiui, labai stiprus vėjas, kruša ar net tornadas.
„Jei filmuotume valandos trukmės vaizdą, iš lėto jis prasidėtų kaip tam tikras šešėlis, atrodytų kaip kylantis rūkas. Paskui juosta pradeda slinkti, atrodo kaip sustojusi banga. Tai gražu stebėti. Jeigu šį reiškinį prilygintume retiems automobiliams, tai būtų taip pat reta, kaip pavairuoti „Ferrari“, – pasakojo klimatologas.