Remiantis naujausiu tyrimu, tamsaus šokolado ir raudonojo vyno cheminiai junginiai padeda ląstelėms atsinaujinti.
Ekseterio ir Braitono universitetų mokslininkai padarė reikšmingą proveržį tyrinėdami senėjimo procesą ir atrado būdą, kaip atjauninti miegančias senstančias ląsteles. Jie nustatė, kad dėl to senesnės ląstelės gali atrodyti ir elgtis kaip jaunesnės.
Tyrėjai naudojo junginius, vadinamus revertor analogais , kurie yra cheminės medžiagos, pagrįstos medžiaga, randama raudonajame vyne, juodajame šokolade, raudonose vynuogėse ir mėlynėse.
Ankstesni Ekseterio universiteto tyrimai parodė, kad genų klasė, vadinama susiliejimo faktoriais, palaipsniui išsijungia senstant. Tačiau naujas tyrimas parodė, kad naudojant ląstelių apvertimo analogus buvo įtraukti sujungimo veiksniai.
Po kelių valandų gydymo senstančios ląstelės pradėjo dalytis ir turėjo ilgesnes telomeras, kurios yra chromosomų „dangteliai“, kurios trumpėja senstant.
Tyrėjai tikisi, kad šis proveržis gali paskatinti gydymą, kuris padėtų žmonėms vėliau pasenti be degeneracinių problemų, susijusių su senėjimu.
Viena iš priežasčių, kodėl senstant tampame imlesni ligoms, yra ta, kad mūsų audiniai kaupia senstančias ląsteles, kurios yra gyvos, bet netinkamai auga ir neveikia.
Sujungimo veiksniai užtikrina, kad genai veiks tinkamai.
Vadovaujanti profesorė Lorna Harries paaiškino, kad tyrimas įrodo, kad ląsteles galima gydyti siekiant atkurti jų jaunatviškumą.