Nors nuo skaudžios tragedijos praėjo jau keli metai, Anglijos gyventojai Katie ir jos artimieji vis dar gyvena skausmo šešėlyje. Prabangi šeimos kelionė į Turkiją, kuri turėjo tapti gražiu prisiminimu, baigėsi širdį draskančia netektimi – jų dvejų metų dukrelė Allie mirė nuo mirtinų komplikacijų, kilusių dėl infekcijos, kurią mažylė, kaip manoma, pasigavo viešbučio komplekse.
2019-ųjų vasarą šeima ilsėjosi Antalijos kurorte, penkių žvaigždučių „Crystal Sunset Luxury Resort and Spa“ viešbutyje. Tąkart mažoji Allie buvo pilna energijos, linksma ir niekuo nesiskundė. Tačiau viskas pasikeitė vos grįžus į Angliją – mergytei prasidėjo stiprūs simptomai: vėmimas, silpnumas, pakilusi temperatūra. Medikai greitai suprato – situacija rimta.
Tyrimų metu Allie buvo nustatyta reta šiga-toksiną gaminanti E. coli bakterija (STEC), kuri dažniau pasitaiko tokiose šalyse kaip Turkija. Infekcija komplikavosi į hemolizinį ureminį sindromą (HUS) – itin pavojingą kraujo ligą, kuri gali sukelti tiek inkstų, tiek smegenų pažeidimus.
Deja, būtent tai ir nutiko. Po kelių dienų intensyvios kovos, kai gydytojai padarė MRT tyrimą ir pamatė, kad mergaitės smegenys negrįžtamai pažeistos, šeima buvo priversta priimti sunkiausią sprendimą gyvenime – nutraukti gyvybės palaikymą.
Allie iškeliavo 2019-ųjų rugpjūčio 3-iąją. Ir nors medicininė išvada nurodė, kad mirtis įvyko dėl natūralių priežasčių, jos artimieji ilgai ieškojo atsakymų. Koronerių teisme paaiškėjo, kad mergaitė tikėtina užsikrėtė būtent Turkijoje, bet tikslaus infekcijos šaltinio nustatyti nepavyko.

Įspėja kitus
Nors laiko atsukti neįmanoma, jos mama Katie viliasi, kad Allie istorija taps pamoka ir įspėjimu kitiems tėvams.
Keliaujant į šiltus kraštus būtina būti atsargiems – E. coli bakterijos gali būti itin pavojingos mažiems vaikams ir žmonėms su nusilpusiu imunitetu. Net ir trumpi virškinimo trakto sutrikimai gali būti pavojingos infekcijos pradžia.
„E. coli nėra paprasta skrandžio infekcija. Ji gali baigtis tragiškai. Niekas niekada neturėtų sumenkinti tokių simptomų – tai gali būti mirtina. Jei mes būtume žinoję daugiau, gal viskas būtų buvę kitaip“, – priduria moteris, ragindama keliaujančius tėvus būti itin budriems.
Specialistų teigimu, E. coli bakterija dažniausiai užsikrečiama per netinkamai termiškai apdorotą maistą – ypač žalią arba ne iki galo iškeptą mėsą, neplautas daržoves, nepasterizuotus pieno produktus ar užterštą vandenį. Infekcijos rizika padidėja vartojant ledo kubelius, gamintus iš nefiltruoto vandens, kas ypač aktualu keliaujant į šiltesnio klimato šalis.
Užsikrėsti galima ir per tiesioginį kontaktą su bakterijos nešiotoju – dažniausiai dėl prastos rankų higienos.
Kai kuriais atvejais bakterija plinta ir nuo gyvūnų – lankantis ūkiuose, kontaktiniuose zoologijos soduose ar net per kasdieninį kontaktą su naminiais gyvūnais, kurie patys gali būti infekcijos nešiotojai, nors ligos simptomų ir nerodo.