Danas Rapšys tapo tragedijos Palangoje liudininku: „Viskas vyko staiga“

Aktualijos

Paryžiaus olimpinių žaidynių finale plaukęs Danas Rapšys savaitgalį ilsėjosi Palangos paplūdimyje, kai prie jo akių įvyko nelaimė.

Danas Rapšys jau pradėjo pasirengimą naujiems plaukimo startams, bet savaitgalį buvo nulėkęs į vasarą saulėtu oru išlydėjusią Palangą.

29 metų panevėžietis kaip tik buvo prie jūros, kuomet joje nutiko tragedija, bet net ir Lietuvos plaukimo rekordininko įgūdžiai nebūtų padėję suteikti pagalbos šiuo atveju.

„Mes sėdėjome ant smėlio, kai išgirdome, kaip gal už 10 metrų žmonės susijaudinę pradėjo garsiai kviesti gelbėtojus. Nemačiau, kas tiksliai įvyko, bet moteris buvo tikrai negiliai, – pasakojo D.Rapšys. – Žmonių buvo labai daug, viskas vyko staiga, per sekundes. Kai ją ištraukė, ji buvo praradusi sąmonę. Ją bandė gaivinti, daryti dirbtinį širdies masažą.

Ji lyg ir buvo atgavusi kvapą, žmonės ją buvo parvertę ant šono, bet paskui vėl tapo blogai, vėl pradėjo gaivinti. Gerai, kad buvo tai gebančių daryti žmonių, nes medikų reikėjo palaukti.“

15min jau rašė, kad lemtinga sveikatos bėda 81 metų moteriai nutiko šeštadienį popiet apie 15 val. 40 min.

Kaip pasakojo Palangos gelbėtojams vadovaujantis Jonas Pirožnikas, moteris nuo kranto buvo nuėjusi apie 3 metrus, toje vietoje jūros gylis buvo apie 25 centimetrus. „Ji tiesiog sukniubo ir krito tiesiai veidu į vandenį. Net nespėjo vandens įtraukti. Atvykę medikai konstatavo mirtį“, – kalbėjo J.Pirožnikas.

Pirmadienį paaiškėjo, kad jūroje mirtis ištiko Seimo narės Monikos Ošmianskienės mamą.

Šalia tragedijos buvusiam D.Rapšiui atrodė, kad medikai atvažiavo tik po 15 minučių.

Jam buvo keista, kad moteris buvo ilgai gaivinama, bet nevežama į ligoninę, o galiausiai paaiškėjo liūdna pabaiga, kai medikai užklojo moterį rankšluosčiais. Nelaimės metu prie jos nebuvo artimųjų.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Plaukikas liko sukrėstas iš arti matyto įvykio.

„Žiūrėjau iš šalies ir galvojau, ką būčiau daręs, jei pačiam būtų reikėję suteikti pirmąją pagalbą. Šįkart buvo žmonių, kurie matėsi, kad išmano, ką reikia daryti, bet tai priminimas, kad reikia ir pačiam mokėti tokius dalykus.

Atrodo, kad žmonių daug, bet pasimetimas jaučiasi, nieko negali padaryti. Aš galvojau, kad ją reikia vežti į ligoninę, būčiau per 5 minutes gal tai padaręs, bet žmonės kalbėjo, kad Palangoje vargu ar kas būtų padėję, reiktų vežti į Klaipėdą“, – kalbėjo D.Rapšys.

Po nelaimės gelbėtojai pabrėžė kelis kartus per dieną primenantys žmonėms neužsibūti per ilgai saulėje, prisidengti galvas ir slėptis po skėčiais.

Šeštadienį jūra buvo rami, bet anksčiau pastarąją vasarą yra nutikusių nelaimių, kai Baltijai smarkiai banguojant žmonės lipo į jūrą plazdant raudonai vėliavai.

Palangos krantus skalaujanti Baltijos jura / BNS nuotr.

Net ir būdamas Europos ir pasaulio plaukimo čempionu, galinčiu laisvai nuplaukti daugiau nei kelis kilometrus be poilsio, D.Rapšys būna atsargesnis jūroje.

„Su gelbėtojais esu kalbėjęs šia tema. Pats gerai jaučiu vandenį, bet man jie tvirtino, kad būna situacijų, kai dėl duobių ir srovių bangų sūkuriai vis tiek gali įsukti. Vis galvoju, gal žinočiau, kaip išsikapstyti, bet kol tokios patirties neturiu, nelendu į vandenį, kai draudžiama maudytis“, – sakė D.Rapšys.

Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Danas Rapšys

Jis pats jau baigė po Paryžiaus olimpinėse žaidynėse sekusias atostogas ir Kaune pradėjo pasirengimą rudenį laukiantiems pasaulio taurės etapams bei gruodį Budapešte vyksiančiam pasaulio čempionatui 25 m baseine.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e