Jei turite sklypą, ragina nedelsti: už tai skiria net 900 eurų

Aktualijos

Gyventojai, turintys žemės sklypą, raginami pasinaudoti galimybe gauti paramą medžių savaiminukų išsaugojimui ir įtraukimui į miško žemės apskaitą. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia, kad už šiuos veiksmus galima gauti net 900 eurų kompensaciją už kiekvieną hektarą.

Paramos tikslas ir finansavimas

Dotacijos skiriamos iš Klimato kaitos programos lėšų, o bendra paramos suma siekia 4 mln. eurų. Kompensacijos dydis vienam pareiškėjui – 900 eurų (su PVM) už 1 hektarą. Parama yra vienkartinė, skiriama pagal unikalų žemės sklypo numerį, ir apskaičiuojama teikiant paraišką.

Ši parama – tiesioginė galimybė gyventojams prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo, skatinant natūralių miškų atsiradimą ne miško paskirties žemėje, kur savaime užsėję medžiai (savaiminukai) pradeda augti.

Kam skirta parama?

Kompensacija skiriama fiziniams asmenims, kurie yra ne miško paskirties žemės, apaugusios savaiminukais, savininkai. Pagal galiojančias Miškų įstatymo nuostatas, medžiai, kurių vidutinis amžius ne mažesnis kaip 20 metų, apaugusi ne miško žemė turi būti inventorizuojama ir įtraukta į miško žemės apskaitą.

Jei medžių savaiminukai yra jaunesni nei 20 metų, žemės savininkui pageidaujant, plotas taip pat gali būti įtrauktas į miško žemės apskaitą.

Kaip gauti paramą?

Norint gauti paramą, reikia atlikti kelis veiksmus:

  1. Kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą (VMT) dėl žemės ploto inventorizacijos ir medžių savaiminukų įvertinimo.
  2. Po VMT sprendimo dėl medžių inventorizacijos, pateikti paraišką paramai gauti.
  3. Su paraiška būtina pateikti:
    • Dokumentą, patvirtinantį nuosavybės teisę į žemės sklypą.
    • VMT sprendimą dėl medžių savaiminukų inventorizacijos.
  4. Jei paraišką pateikia ne žemės savininkas, reikia pateikti notaro patvirtintą įgaliojimą arba elektroniniu būdu sudarytą ir į Registrų centrą įregistruotą įgaliojimą.
  5. Po paraiškos pateikimo, per 6 mėnesius reikia pateikti paramos mokėjimo prašymą, kartu su:
    • Miškų kadastro pažyma, patvirtinančia, kad medžių savaiminukais apaugęs plotas įtrauktas į miško žemės apskaitą.
    • Nekilnojamojo turto (NT) kadastro išrašas, įrodantis, kad plotas pažymėtas kaip miškas, su nustatytomis specialiosiomis miško naudojimo sąlygomis.

Kiek pinigų galima gauti?

Kompensacijos suma priklauso nuo žemės ploto, tačiau vienam hektarui galima gauti iki 900 eurų. Parama suteikia galimybę gyventojams papildomai prisidėti prie aplinkosaugos ir miškų plėtros, padidinant miškų plotus ir skatinant natūralius augalus.

Kam tai naudinga?

Ši parama yra naudinga tiems, kurie turi ne miško paskirties žemę, kurioje savaime atsiranda medžiai, ir norėtų juos įtraukti į miškų apskaitą bei gauti už tai finansinę paramą. Tai taip pat puiki galimybė prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir aplinkosaugos iniciatyvų.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e