Rusijos invazija į Ukrainą perkopė trejų metų slenkstį. Kyjivo pajėgos toliau gina savo teritoriją nuo okupantų puolimo. Tuo tarpu Maskva siekia užimti kuo daugiau Ukrainos žemės prieš galimas taikos derybas JAV prezidentui Donaldui Trumpui siekiant skubiai užbaigti karą ir vilkina derybų procesą, keldama neįgyvendinamas sąlygas.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Vašingtonas toliau palaiko dialogą su Maskva dėl paliaubų, ir pridūrė, jog jam nepatinka bombardavimas.
Jis tokias pastabas sekmadienį išsakė žurnalistams lėktuve „Air Force One“ , praneša naujienų agentūra „Ukrinform“, remdamasi „The Associated Press“.
„Mes kalbamės su Rusija. Norėtume, kad jie liautųsi. Man nepatinka bombardavimas, bombardavimas tęsiasi. Kiekvieną savaitę žūsta tūkstančiai jaunų žmonių“, – teigė D. Trumpas, paklaustas apie vykstančias derybas su Rusija ir galimus žingsnius link taikos.
Jis pakartojo savo teiginį, kad karas nebūtų įvykęs, jei jis būtų buvęs prezidentu.
Rusijai vilkinant derybų procesą, Ukraina susiduria su karių trūkumo problema, kurią dar labiau gali pagilinti svarstomas demobilizacijos įstatymas. Įstatymo projekte siūloma privaloma demobilizacija po trejų tarnybos metų – esant tam tikroms sąlygoms. Pirma, tarnybos narys turi būti praleidęs ne mažiau kaip 18 mėnesių fronte. Antra, galutinai atleisti iš tarnybos būtų galima tik prezidentui paskelbus visuotinę demobilizaciją.
Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas prieštarauja įstatymo projektui, todėl jis dar nepateiktas Aukščiausiajai Radai. Įstatymų leidėjų teigimu, jei įstatymo projektas būtų priimtas, maždaug 14 000 karių turėtų teisę į demobilizaciją.
Vyriausioji ginkluotųjų pajėgų komunikacijos valdyba pareiškė, kad įstatymas, nustatantis fiksuotą tarnybos laiką, gali būti pateiktas parlamentui tik tada, kai bus pakankamai karių frontui išlaikyti.
Gynybos ministerija šiuo metu svarsto, kaip sumažinti įtampą kariuomenėje, kilusią dėl aiškių tarnybos terminų nebuvimo, nesusilpninant fronto pozicijų. Viena iš svarstomų idėjų yra geresnė reabilitacija: leisti kariams, tarnavusiems 36 mėnesius, iš kurių ne mažiau kaip 18 mėnesių fronte, gauti du mėnesius nemokamos reabilitacijos ir papildomą mėnesį atostogų. Tačiau „Ukrainska pravda“ pažymėjo, kad šis planas susiduria su kliūtimis dėl reabilitacijos įstaigų trūkumo.