Ekosistemų apsaugos centro pirmininkas, vienas garsiausių vilkų žinovų Lietuvoje Petras Adeikis pasidalino neeiline naujiena – Kupiškio rajone rasta negyva meška.
„Būna ir taip. Vienas lokys rastas negyvas Kupiškio rajone ant traukinio bėgių. Numuštas traukinio. Rado geležinkeliečiai“, – rašė P. Adeikis.
Apie tai, kad į Lietuvą gali sugrįžti gyventi meškos, kalbama jau kurį laiką. Vis dažniau gauruotos viešnios fiksuojamos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kameromis.
„Meškos Lietuvoje gali gyventi ir ko gero jau gyvena. Kadangi atsirado tvora, tos, kurios užklydo iš Baltarusijos, negalėjo grįžti“, – kiek anksčiau portalui lrytas.lt yra sakęs gamtininkas Andrius Gaidamavičius.
Gamtininkas Selemonas Paltanavičius taip pat yra sakęs, kad meška Lietuvoje nebeturėtų stebinti – kaimyninėje Latvijoje bei Estijoje meškos nėra išnykusios, todėl nenuostabu, kad meška iš Latvijos gali užklysti ir Lietuvą. Ypač dažnai pastarosios fiksuojamos Biržų girioje, kuri – ne taip toli nuo Kupiškio.
„Paskutinį dešimtmetį tokių vaizdų vis daugiau ne tik iš Biržų, bet ir iš Vidurio Lietuvos. Žvėrys tikriausiai būna čia, bet kadangi miškuose daug grybautojų rudenį, jiems nėra galimybės apsistoti ir pabūti ramiai vienoje vietoje – visi žvėrys išbaidomi.
Dabar dažniausiai meškos keliauja nuo šėryklos prie šėryklos, kur medžiotojai palieka grūdų, kombinuotų pašarų, obuolių. Meškos, radusios tokią vietą, ten ir laikosi, maitinasi“, – kalbėjo S.Paltanavičius.