Lietuvoje kasmet gyventojai vis laimingesni. Toliau kyla laimingiausių pasaulio šalių sąraše – iš 19 į rekordinę 16 vietą. Anot ekonomistų, gyvenimas šalyje gerėja kaip ant mielių, o Lietuva demonstruoja kone geriausius rezultatus Europos Sąjungoje. Tiesa, dalis gyventojų sako, kad tokie sąrašai su realybe neturi nieko bendro, o lietuviai seno įpročio viskuo skųstis dar tikrai neatsisakė.
Rudaminos kaime yra gatvė, kuri, atrodo, niekuo nuo kitų nesiskiria. Tačiau jos pavadinimas sufleruoja, kad gal ir ne visai taip.
„Galite Laimės gatvėje apsigyventi – būsite laimingesni tikrai“, – šnekėjo pašnekovas.

LNK stop kadras
Tokį pavadinimą sugalvojo patys gyventojai.
„Mes buvome pirmi šioje gatvėje“, – teigė moteris.
Vladislava čia gyvena 50 metų.
„Viskas gerai pas mus“, – sakė pašnekovė.
Bet kaimynai tokie, kaip visur…
„Na, kaip laimingi – ir sirgo, ir nelaimės buvo“, – pasakojo pašnekovė.

LNK stop kadras
„Kas daugiau šypsosi, kas mažiau šypsosi – priklauso nuo jų laimės indekso“, – tvirtino moteris.
Naujausioje Jungtinių Tautų pasaulio laimės ataskaitoje Lietuva pakilo į 16 vietą, pernai buvo 19. Pralenkė kaimynes, daug turtingesnes valstybes, net Ameriką. Pavyzdžiui, 2012-aisiais Lietuva buvo tik 52.
Kai kuriems ir patikėti sunku.
„Kažkas skaičiuoja. Ne, tikrai ne“, – pabrėžė pašnekovas.
„Aš tai pasakyčiau, kad lietuviai labai pikti. Labai bumbantys, nelaimingi, nepatenkinti žmonės“, – nurodė pašnekovė.

LNK stop kadras
O kitiems skirtumas – akivaizdus.
„Panevėžyje aš pastebiu, kad žmonės daugiau šypsosi ir atsiranda noras net sveikintis. Atrodo, kad tą žmogų pažįsti – jis tiesiog tau šypsosi“, – teigė moteris.

LNK stop kadras
„Sveikata – svarbiausias dalykas. Laimės nereikia susikurti, nereikia nusipirkti. Aš labai laiminga šiai dienai“, – pabrėžė gyventoja.
Laimė matuojama pagal tai, kaip gyventojai jautėsi paskutinius trejus metus. Vienas iš kriterijų – kaip keitėsi jų pajamos. Vertinamas bendras šalies vidaus produktas.
„Pažvelgus į technologijų ir RT sektorių, matome, kad pastaraisiais metais šis sektorius itin sparčiai augo. Vien 2024 metų pirmą pusmetį šio sektoriaus augimas lėmė 25 procentus BVP augimo“, – nurodė startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Gintarė Verbickaitė.
„Žiūrint į mūsų mokesčių surinkimus už 2023 metus – mokesčių surinkta viršplaninių 1 mlrd. 700 milijonų, 2024-aisiais – arti 2 milijardų“, – šnekėjo Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Sigitas Gailiūnas.
Per pastaruosius penkerius metus Lietuvos ekonomika augo 14 procentų, Latvijos ir Švedijos – 7, o Estijos – tik 2 procentais.
„Jeigu man kažkas prieš trejus metus būtų pasakęs, kad po trejų metų Lietuva bus pirmoje vietoje ES pagal gyventojų lūkesčius, o Estija tuo pačiu metu – paskutinėje vietoje ES, būčiau nepatikėjęs“, – teigė vyriausiasis „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

LNK stop kadras
Dėl atlyginimų gyventojai neva skųstis neturėtų.
„Nuo dešimtmečio pradžios vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje padidėjo 75 procentais. Net atsižvelgus į infliaciją, reali vidutinio darbo užmokesčio perkamoji galia padidėjo 20 procentų“, – kalbėjo N. Mačiulis.
Kuo pasididžiuoti turi vadinamieji „vienaragiai“ – tai įmonės, kurių vertė viršija milijardą dolerių.
„Darbo užmokestis šiame sektoriuje augo 1,7 karto – nuo 2,5 tūkstančio eurų iki 4 200 eurų vidutinio darbo užmokesčio“, – aiškino G. Verbickaitė.

LNK stop kadras
„Nuo dešimtmečio pradžios daugiau negu 100 tūkstančių naujų darbo vietų. Pasikartosiu – nebuvo nei vienos ES valstybės, kuri pagal ekonominius ir socialinius rodiklius parodytų geresnius rezultatus“, – teigė N. Mačiulis.
Tačiau toliau už sostinės ribų gyvenantys sako, kad tokių pinigų nė nesapnuoja.
„Politikus reikėtų pasikeisti, aš taip manyčiau. Dirba tikrai ne žmonių naudai, man taip atrodo“, – aiškino pašnekovas.
O dar ir ateitis – miglota.
„Kiek sumažinome ekonominę prognozę – vėlgi dėl didėjančios geopolitinės rizikos, ypač kalbant apie įsisiūbuojantį tarifų karą, taip pat dėl kiek didesnės infliacijos, nei tikėtasi“, – tvirtino banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

LNK stop kadras
„Kai gerai, mes mokame džiaugtis. Dar reikia išmokti, kai bus vėl kokia nors krizė, kai bus blogai mūsų šaliai, ją mylėti taip pat“, – kalbėjo vyras.
„Pinigėlis duoda kitokių dalykų, ne laimę“, – teigė moteris.
Išties, matuojant laimę šalyje, įvertinti ir kiti dalykai – socialinė parama, žmonių dosnumas, korupcijos lygis, sveiko gyvenimo trukmė. Tai kurioje šalyje žmonės laimingiausi?
„Gal sakyčiau Anglijoje. Kai pasižiūri – jie visą laiką su šypsena. Visi laimingi, visi patenkinti“, – aiškino pašnekovė.
„Mano sūnus Tailande. Labai patenkintas, laimingas“, – tikino kita pašnekovė.

LNK stop kadras
Laimingiausi žmonės – aštuntus metus iš eilės – gyvena Suomijoje. Toliau – Danija, Islandija, Švedija, Nyderlandai. Mažiausiai laimingų žmonių – Afganistane, Siera Leonėje ir Libane.