Vilniuje nuo vasaros pradėjus kursuoti naujiems troleibusams, kurie važiuoti gali ir be pantografų pagalbos, sostinės gyventojai pradėjo svarstyti ar nereikėtų pakeisti sutampančių autobusų ir troleibusų numerių. Teigiama, kad šiuo metu esant tokiems pat numeriams miesto svečiai ar vyresni gyventojai gali paprasčiausiai susimaišyti ir įsėsti ne į tą transporto priemonę. O JUDU atstovai atkreipia dėmesį į pagrindinius skirtumus tarp sostinėje kursuojančių autobusų ir naujų troleibusų.
Diskusija ar reikėtų svarstyti pakeisti pasikartojančių autobusų ir troleibusų numeraciją tarp sostinės gyventojų kilo socialinio tinklo „WTF, Vilniau? Juk tikrai galime geriau!“ „Facebook“ grupėje.
Joje vienas sostinės gyventojas iškėlė nuogąstavimą, jog Vilniuje pradėjus kursuoti naujiems troleibusams, kurie kurį laiką gali važiuoti ir autonomine eiga be kontaktinio tinklo, į sostinę atvykę Vilniaus miesto svečiai paprasčiausiai gali sumaišyti troleibusą su autobusu, kurie dalį kelionės kursuoja tuo pačiu maršrutu.
Štai, pavyzdžiui, 10 autobusas ir 10 troleibusas abu sustoja Žaliojo tilto stotelėje, tad teigiama, kad jei troleibusas tuo metu važiuos su nuleistais „ūsais“, susimaišęs keleivis gali įlipti ne į tą transporto priemonę.
„Kadangi naujieji troleibusai važiuoja ir be „ūsų“, Kalvarijų gatvėje tuo pačiu keliu važiuoja ir 10 autobusas, ir 10 troleibusas su gerai paslėptais „ūsais“.
Patyrę vilniečiai gal pagal spalvą ir modelį atskirs, o kaip turėtų suprasti močiutė iš kaimo ar užsienietis, kad kai kurie 10 numerio autobusai išvis nėra autobusai, jeigu atidžiai žiūrėsi“, – nuogąstauja vilnietis.
Be to, sostinės gyventojas atkreipia dėmesį, jog nepadeda ir tai, jog kartais autobusuose ir troleibusuose esančiose švieslentėse yra nurodomos klaidingos judėjimo kryptys ar stotelės, kuriose tuo metu yra autobusas, tad susimaišyti galima dar lengviau.

„Nuotrauka iš švieslentės autobuse, kuri rodo ne tas stoteles. Autobusas Konstitucijos prospekte, rodo, kad yra Justiniškėse. 43 ir 4G autobusuose tai įprasta. Jei sakote, kad žmonės patys durni, jeigu švieslenčių nežiūri, tai ar jie taip pat durni, jeigu žiūri“, – klausia vilnietis.
„Galimas sprendimas – Rygoje jau prieš daugiau nei dešimtmetį pakeitė visų troleibusų maršrutų numerius, kurių maršrutai sutapo su autobusais tuo pačiu numeriu (pavyzdžiui, 8 troleibusas tapo 27)“, – priduria jis.
Vykdoma maršrutų numeracijos peržiūra
Dėl miestiečiams kilusių klausimų naujienų portalo tv3.lt žurnalistai taip pat kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kurie nukreipė į JUDU (anksčiau SĮ „Susisiekimo paslaugos“).
O kaip žurnalistams teigė JUDU viešojo transporto organizavimo vadovas Arnas Misiūnas, nors naujieji troleibusai gali tam tikrą atstumą važiuoti ir be ūsų pagalbos, visgi tam tikri esminiai skirtumai yra.
„Naujieji troleibusai yra autonominės ridos ir gali apie 20 km riedėti mieste neprijungtais ūsais prie tinklo. Visgi troleibusus galima atskirti pagal išvaizdą.

Dauguma Vilniaus troleibusų yra žemesni ir turi du ilgus stiebus (pantografus), jungiančius juos prie elektros tinklo. Autobusai neturi šių pantografų. Taip pat pagrindinis skiriamasis ženklas – smėlio spalvos juosta ant troleibusų“, – komentavo A. Misiūnas.
JUDU viešojo transporto organizavimo vadovas taip pat pridūrė, jog šiuo metu yra vykdoma maršrutų numeracijos peržiūra, o nusprendus įvykdyti kokius nors pasikeitimus, gyventojai bus apie tai informuoti.