Nutekėjo slaptas dokumentas iš Rusijos: nurodoma iki kada žada tęsti karą, o vėliau grasina nauju puolimu

Aktualijos

Paviešintas slaptas Rusijos analitinio centro dokumentas, atskleidžiantis Kremliaus strategiją dėl karo Ukrainoje. Dokumente, kurį analizavo Europos žvalgybos agentūra, teigiama, kad Rusija planuoja tęsti karą bent iki 2026-ųjų, o vėliau neatmeta naujų puolimų galimybės.

Kaip skelbia „The Washington Post“ ir UNIAN, dokumentą parengė analitinis centras, palaikantis glaudžius ryšius su Rusijos federaline saugumo tarnyba (FSB). Jame numatoma strategiškai silpninti JAV pozicijas derybose dėl Ukrainos, skatinant įtampą tarp būsimos Donaldo Trumpo administracijos ir kitų valstybių. Be to, Maskva ketina spartinti Ukrainos valstybės destabilizaciją ir dalinį teritorinį išskaidymą.

Dokumente atmetama galimybė per 100 dienų sudaryti taikos susitarimą, kaip anksčiau siūlė D. Trumpo patarėjai. Jame nurodoma, kad taika Ukrainoje neįmanoma anksčiau nei 2026 m., o bet koks kompromisas be oficialaus Rusijos suvereniteto pripažinimo okupuotose teritorijose „labai tikėtina“ išprovokuotų naują karo etapą po JAV administracijos pasikeitimo.

Maskva siūlo JAV mainais už nuolaidas:
🔹 Riboti vidutinio nuotolio raketų dislokavimą Baltarusijoje, jei Vašingtonas susilaikys nuo naujų raketų sistemų dislokavimo Europoje.
🔹 Sustabdyti ginklų tiekimą „nedraugiškoms“ šalims, jei JAV liausis ginkluoti Ukrainą – nors pažymima, kad šis sprendimas būtų sunkiai įgyvendinamas.
🔹 Suteikti JAV prieigą prie naudingųjų iškasenų, esančių okupuotose Ukrainos teritorijose, kaip derybinį svertą.

Dokumente taip pat siūloma sukurti „buferinę zoną“ šiaurės rytų Ukrainoje, kuri ribotųsi su Briansko ir Belgorodo sritimis, bei „demilitarizuotą zoną“ pietuose, šalia Krymo ir Odesos regiono.

Šis dokumentas buvo parengtas likus savaitei iki vasario 18 d. įvykusio JAV ir Rusijos atstovų susitikimo Saudo Arabijoje. Nors neaišku, kiek Kremlius tiesiogiai vadovaujasi šiais siūlymais, kai kurie Rusijos akademikai pripažįsta, kad dokumento tezės atspindi vyraujančią Maskvos strateginę liniją.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e