Režisierius Oskaras Koršunovas socialiniuose tinkluose pasidalijo stipria ir emociškai angažuota žinute apie Lietuvos atstovus „Eurovizijoje“ – grupę „Katarsis“. Pasak jo, „Katarsio“ pasirodymas ir muzikinė kryptis puikiai atspindi šiuolaikinę Europos dvasią, o grupės kūryba nusipelno ne tik nacionalinio, bet ir tarptautinio įvertinimo.
„Čia su „Katarsiu“ vėl pasireiškė tokia lietuviška bėda. Mes patys savęs nepajėgūs įvertinti. Gerai mums išeina tik save menkinti. Tai vis kartojasi, bet mes nepasimokom“, – rašo Koršunovas.
Jis prisimena ir kitus atvejus, kai reikšmingi kūriniai Lietuvoje liko nepastebėti, o užsienyje sulaukė tarptautinio įvertinimo.
„Atsimenu, kaip Lietuvoje parodėm „Saulė ir jūra“ ir nebuvo jokios reakcijos. Ir tik po Venecijos Auksinio liūto prasidėjo. Aš irgi tai patyriau ne vieną kartą“, – pastebi režisierius.
Koršunovas giria „Katarsį“ kaip šiuolaikinę roko grupę, grojančią alternatyvų, post punk’ą primenantį stilių: „O, kad „Katarsis“ gera šiuolaikinė roko grupė, grojanti tokį truputį post punk’ą, alternatyvą ir rock art ir atitinkamai atrodo, tai čia akivaizdu.“
Jo nuomone, grupės pasirinkimas atstovauti Lietuvai – tai retas atvejis, kai nacionalinė komisija ir balsavusieji parodė muzikinę nuovoką ir drąsą: „Reiktų tik pasidžiaugti, kad balsavusiems ir komisijoje Lietuvoje, užteko nuovokos šią grupę atrinkti.“
Kalbėdamas apie jų pasirodymą scenoje, Koršunovas pabrėžė ne tik meninę brandą, bet ir emocinį stabilumą: „Pasirodė scenoje jie visom prasmėm gerai. Nepaisant viso negatyvo išliko ramūs ir tvirti, nes patys viską sukūrė ir tuo tiki, nes yra menininkai.“
Režisierius taip pat pastebėjo asmeninį ryšį su grupės lyderiu: „Luko akys man primena mano akis jaunystėje.“
Koršunovas viliasi, kad „Eurovizijos“ vertinimo sistemoje vis dar yra vietos meninei vertei ir aktualumui: „Jeigu dar „Eurovizija“ visiškai nedegradavo ir nors kiek dar išlikę meniškumo kriterijų, ir politinės nuovokos, tai „Katarsis“ užims aukštą vietą.“