Mirus popiežiui Pranciškui pasaulis gedi ir iš naujo mokosi gilių Vatikano tradicijų. Popiežius Pranciškus užgeso būdamas 88-erių.
Vienas iš daugybės klausimų, kuriuos dabar užduoda jo tėvynainiai, kodėl per visus 12 metų pontifikas niekada neaplankė savo gimtinės Argentinos.
Kaip rašo BBC, šį klausimą dėl pirmojo argentiniečio, tapusio Bažnyčios vadovu, jo tėvynainiai užduoda jau ne pirmus metus.
Argentiniečiai dėl to jaučia nusivylimą, juolab, kad popiežius Pranciškus aplankė 4 iš 5 šalia jo tėvynės esančių valstybių.
Dabar aiškėja ir pagrindinis atsakymas.
Panašu, kad šis – politinis.
Popiežius Pranciškus įsivėlė į Argentinoje jau daug metų vykstančius nesutarimus tarp peronizmo – progresyvaus politinio judėjimo, pasisakančio už darbininkų teises – ir konservatyvaus antiperonizmo.
Ši politinių ideologijų kova prasidėjo apie 1945-uosius ir greitai suskaldė visą šalį.
Argentinos dešiniųjų šalininkai popiežių Pranciškų kaltino palaikant peronistus, nors šis ir neigė šališkumą.
Tačiau popiežius Pranciškus visada buvo aktyvus kovotojas už socialinę teisybę, o tai – artima peronistams.
BBC žurnalistė Buenos Airėse Veronica Smink teigė, kad jai vienas iš artimų popiežiaus draugų būtent ir nurodė, kad pontifikas nenorėjo vykti į Argentiną būtent dėl šio susiskaldymo.
Tačiau vienas artimų popiežiaus draugų nurodė, kad jis vis tiek planavo vieną dieną apsilankyti Argentinoje, tačiau, deja, jam to padaryti nepavyko.