Viena pirmųjų asociacijų išgirdus Šveicarijos vardą – aukštos kainos. Tikriausiai ne vienas yra girdėjęs, jog kainos šalyje gerokai viršija ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos vidurkį, o Šveicarijoje jau lankęsi tautiečiai ragina rinktis prieinamesnes vietas.
Eurovizinę savaitę lankantis trečiame pagal dydį Šveicarijos mieste Bazelyje naujienų portalas Lrytas apsižvalgė ir atsako į rūpimą klausimą – ar kainos ten tikrai priverčia išsižioti.
Aišku viena – nepastebėta nei vieno produkto, patiekalo ar gėrimo, kuris būtų pigesnis nei Lietuvoje.
Prekybos centruose kainos nėra itin šokiruojančios, tačiau dauguma prekių kainuoja daugiau nei įprasta lietuviui.
Paprasti palyginimai – jei Lietuvoje pienas kainuoja kiek daugiau nei eurą, Šveicarijoje – du. Makaronų šalies prekybos centuose galima atrasti už keliasdešimt centų – Bazelyje jie taip pat maždaug du eurai.
Šveicarijoje penkiolika kiaušinių – daugiau nei penki eurai, šviežiai kepta duona, batonas nuo keturių iki septynių eurų.
Panašiai Šveicarijoje kainuoja aliejus – kiek daugiau nei keturi eurai, o jogurtą pusryčiams galima galima įsigyti ir už 80 centų ir už tris eurus.
Prekybos centrų Bazelyje gausu. Net miesto širdyje galima rinktis tarp mažesnių kioskelių ir didžiulių platų pasirinkimą turinčių vietų.
Kiek kitokia situacija su kavinėmis ir barais. Kainų skirtumas ten tikrai pasijaučia.
Tiesa, šiomis dienomis miestą užplūdusiems tūkstančiams „Eurovizijos“ gerbėjų tai nė motais – miesto širdyje sunkus surasti vietą prisėsti pavalgyti.

Kiek pigesnė alternatyva maisto vagonėliai ir greitasis maistas, tiesa, čia jie atsieina kiek patiekalas įprastoje Lietuvos kavinėje.
Kebabas – apie keturiolika, „Mcdonald’s“, „KFC“ kompleksas – apie šešiolika, mėsainiai vagonėliuose – kiek daugiau nei aštuoniolika.
Bazelyje yra ne viena uždara erdvė, kurioje gausu įvairių pasaulio šalių virtuves siūlančių kioskelių. Tai alternatyva norintiems šiek tiek sutaupyti, tačiau ji taip pat nėra pigi.
Tokiose vietose populiarus gėrimas „Coca-Cola“ daugiau nei penkis eurus, vienas tradicinis Meksikos patiekalas Tako beveik dešimt eurų, sumuštinis apie penkiolika eurų, o štai gruzdintų daržovių ir mėsos patiekalas – beveik keturiasdešimt eurų.

Tokiose vietose norint sočiau pavalgyti reikia pakloti nuo 25 iki 40 eurų.
Brangiausia kategorija – kavinės ir restoranai. Su naujienų portalu Lrytas kalbėjęs Šveicarijoje gyvenantis muzikologo Dariaus Užkuraičio sūnus Kipras buvo prasitaręs, jog jeigu Lietuvoje populiaru, kad susitikęs jaunimas eina į kavinę, Šveicarijoje jauni žmonės dažniausiai negali sau to leisti, todėl susitinka pasėdėti prie upelio ar pas draugus namuose.
Alus baruose – apie septynis eurus, kokteiliai – nuo penkiolikos ir dvidešimt.
Niekuo neišsiskiriančioje, tačiau gerą įvertinimą turinčioje kavinėje mėsainis, bulvytės ir gėrimas su specialiu pasiūlymu, kuris turėtų būti pigesnis, pietūs atsieina keturiasdešimt du eurus.

Miesto centre Cezario salotos – trisdešimt du eurai, žuvies patiekalas dar dešimt eurų brangesnis, o tradicinis Vienos šnicelis – beveik septyniasdešimt eurų.
Nors kainos svyruoja nuo restorano įvertinimo ir žinomumo, jos tikrai lenkia tas, kurias matome Lietuvos sostinėje.
Svarbu, jog nuotraukose kainos – Šveicarijos frankais, tačiau jos labai panašios euro kursui. Vienas frankas yra 1,07 euro.