Aiškėja naujos sukrečiančios detalės apie Panevėžio viešbutyje mirusios 11-metės šeimą

Aktualijos

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl mirties priežasties nustatymo – tyrėjai turės nustatyti, kas nutiko vienuolikametei mergaitei, kurios kūnas buvo rastas antradienį vakare.

Apie Panevėžyje, Marijonų gatvėje esančio viešbučio patalpoje, rastą negyvą mergaitę policijai buvo pranešta 21 val. 20 min.

Mirusios nepilnametės (gim. 2013 m.) kūne išorinių smurto žymių nebuvo.

Paaiškėjo, kad ši mergaitė svečiavosi pas šiame viešbutyje dirbančią giminaitę. Moteris viešnią pasiėmė su savimi į darbą. Ji ir rado nebegyvą mergaitę.

Ikiteisminį tyrimą dėl mirties priežasties nustatymo pradėję pareigūnai tiria dvi pagrindines versijas.

Pirmoji versija – mergaitė galėjo nusižudyti, antroji – mirė sutrikus sveikatai. Vienuolikametė turėjo sveikatos problemų.

Mergaitė buvo ne panevėžietė, ji svečiavosi pas giminaitę.

„Kiekvieno vaiko mirtis yra didelė netektis, todėl vaiko teisių gynėjai dėl šio ypač skaudaus įvykio reiškia nuoširdžią užuojautą vaiko artimiesiems“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

Pasak jo, gavę pranešimą iš policijos, vaiko teisių gynėjai nedelsiant sureagavo ir ėmėsi vertinti situaciją bei inicijuoti vaiko netektį patyrusiai šeimai skubią pagalbą.

„Anksčiau minėtai šeimai yra prireikę vaiko teisių gynėjų inicijuotos pagalbos, kurios teikimu rūpinosi socialiniai partneriai. Tolimesnes minėto įvykio aplinkybes aiškinsis teisėsaugos atstovai“, – komentare Eltai sako G. Batulevičius.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Vaiko teisių gynėjai, atkreipdami dėmesį į pastarojo meto sukrečiančius įvykius, kuriuose nukentėjo vaikai, kviečia artimiausioje vaiko aplinkoje esančius žmones – tėvus, senelius, mokytojus, draugus – būti empatiškiems ir dėmesingiems vaiko kasdienei savijautai ir elgsenai, o pastebėjus nors menkiausią nerimą keliantį ženklą, visuomet pasiūlyti pagalbą.

„Siekiant kurti artimą ryšį šeimoje, tėvams svarbu aktyviai domėtis vaiko gyvenimu ir žinoti, ką jis veikia, kur leidžia laiką bei kas yra jo draugai. Taip pat svarbu kasdien skirti kokybiško laiko atviriems pokalbiams su vaiku, kartu spręsti iššūkius, nes abipusiu pasitikėjimu paremtas santykis su artimaisiais vaikui suteikia saugumo jausmą bei leidžia žinoti, jog ištikus bet kokiems sunkumams, šalia visuomet bus bent vienas žmogus, kuriam jis nuoširdžiai rūpi ir yra pasiruošęs padėti“, – teigia vaikų teisių gynėjai.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e