Policija įspėja – atsiprašymai nepadės: baudos grės net ir keleiviams

Aktualijos

Policijos pareigūnai pradeda ruoštis ilgajam Joninių savaitgaliui ir stiprina patruliavimą šalies keliuose. Skirtingų apskričių policijos atstovai įspėja, kad keliuose tikrins ne tik vairuotojus, bet dėmesį atkreips ir į keleivių elgesį. Be to, kad specialioji 24 valandų prevencinė priemonė bus pradėta vykdyti jau penktadienį.

Policijos departamentas įspėjo vairuotojus, kad nuo birželio 17 d. pareigūnai visoje šalyje pradėjo vykdyti net 10 dienų truksiančią vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, o taip pat ir greičio kontrolę. Be to, įspėjama, kad daug atidžiau bus stebimi ir kiti eismo dalyviai.

Specialių patikrinimų tikslas, kaip teigia policijos atstovai, yra užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys. Taip pat užkardyti pavojingą ir chuliganišką vairavimą per ilgąjį šventinį savaitgalį, sutramdyti nedrausmingus vairuotojus.

Specialioji 24 valandų priemonė – maratonas

Transporto vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė, kaip pastebi policijos atstovai, šiuo metu yra organizuojama daugelyje Europos šalių.

O birželio 21-ąją, t.y. jau šį penktadienį, Lietuvos pareigūnai surengs specialią 24 valandų prevencinę priemonę – maratoną. Jos metu bus taip pat nustatoma, ar asmenys nėra apsvaigę nuo alkoholinių gėrimų ar narkotinių medžiagų.

Lietuvos policija pagal Lietuvos policijos generalinio komisaro patvirtintą planą patikrinimus itin aktyviai vykdys ir birželio 24–26 d. (pirmadienį–trečiadienį).

Tuo metu apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose organizuos ir papildomas prevencines priemones (reidus), taikys viešąjį, neviešąjį arba mišrųjį patruliavimo būdą.

Tikrins ne tik vairuotojus, bet ir keleivius

Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokias papildomas prevencines priemones skirtingose apskrityse šiuo metu yra suplanavę policijos pareigūnai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė teigė, kad pareigūnai nuolatos rengia įvairias policines priemones vairuotojų blaivumui patikrinti, taip pat ir tai, ar automobilių vairuotojai bei keleiviai segi saugos diržus, nėra viršijamas greitis ir pan.

Tačiau birželio 17–23 d., visoje Lietuvoje, įskaitant ir Klaipėdos apskritį, bus vykdoma Europos kelių policijos tinklo ROADPO inicijuotą prevencinė priemonė.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Ši prevencinė priemonė skirta transporto priemonių vairuotojų blaivumui, apsvaigimui nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų tikrinti. Vairuotojų blaivumą Joninių savaitgalį tikrins ir apskrities rajonų policijos komisariatai.

Taip pat tikrinama ir tai, ar automobilių keleiviai nevartoja alkoholinių gėrimų transporto priemonėse“, – kalbėjo A. Grauslienė.

Tuo metu Kauno apskrities Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė patvirtino, kad Kaune ilgąjį savaitgalį pareigūnai dar aktyviau atkreips dėmesį, ar vairuotojai laikosi visų keliamų Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimų.

„Gyventojai išties gali tikėtis, kad ir Kauno apskrityje teks pasitikrinti blaivumą. Raginame gyventojus būti atsakingais ir vartojus alkoholio nesėsti vairuoti – saugoti save ir kitus eismo dalyvius keliuose“, – gyventojų prašė policijos atstovė. 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Tomas Bražėnas naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad sostinės policija nuolatos organizuoja įvairias priemones, skirtas eismo saugumui užtikrinti ir gerinti.

Reidas BNS Foto

„Visą birželio mėnesį, o taip pat ir ilgąjį Joninių savaitgalį, pareigūnai ypatingą dėmesį skirs pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolei, tamsiuoju paros metu pėsčiųjų, dviratininkų ir paspirtukų vairuotojų daromų pažeidimų kontrolei, vykdys vairuotojų blaivumo kontrolę, kitų KET pažeidimų prevenciją“, – kalbėjo T. Bražėnas.

Pasak jo, sostinės pareigūnai visuomet vykdomų patikrinimų metu atkreipia dėmesį ne tik į vairuotojus, bet ir automobilyje sėdinčius keleivius, t.y. ar jie yra prisisegę saugos diržus, nevartoja alkoholinių gėrimų. 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad pareigūnai ilgąjį savaitgalį organizuoja prevencinę priemonę „Girtumas“.

Kaip teigė policijos atstovė, greičio kontrolė vykdoma nuolat – tiek pasitelkiant pareigūnų pagalbą, tiek naudojant ir mobiliuosius greičio matavimo prietaisus, pavyzdžiui, vadinamuosius „trikojus“. 

Pasak O. Jukniūtės, atskiras dėmesys visuomet patikrinimų metu yra kreipiamas ne tik į vairuotojus, bet ir keleivius.

„Į automobilio keleivius atkreipiamas dėmesys, ypač tada, kai vairuotojui yra nustatytas girtumas arba matomas atidarytas alkoholinio gėrimo butelis, arba keleivių elgesys yra keliantis pavojų“, – teigė ji.

Šiaulių apskrities policijos atstovas Artūras Šliavas naujienų portalui tv3.lt sakė, kad ilgąjį savaitgalį, kaip įprastai, didžiausias dėmesys bus skiriamus vairuotojų neblaivumo už vairo, o taip pat ir greičio kontrolei.

„Žinoma, pareigūnai dėmesį atkreips ir į keleivių elgesį, t.y. ar asmenys transporto priemonėje nevartoja alkoholinių gėrimų“, – kalbėjo A. Šliavas.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė komentavo, kad blaivumo kontrolė Europos mastu vyksta jau nuo birželio 17 d. iki 23 d.

O ypač sustiprintas patruliavimas, kaip teigė policijos atstovė, bus nuo 24 d. iki 26 d. Patikrinimų metu didžiausias dėmesys bus skiriamas ne tik greičio kontrolei, bet ir vairuotojų blaivumui.

Per tris dienas – 227 eismo įvykiai

Policijos departamento atstovai vairuotojams siunčia ir keletą pagrindinių patarimų:

  • neskubėkite: važiuokite neviršydami leistino važiavimo greičio;
  • nevairuokite išgėrę: neleiskite sau pakenkti kitiems;
  • nepraraskite budrumo: karštis ir spūstis didina nuovargį.

2023 m. birželio 23–25 d. (penktadienis–sekmadienis) šalies keliuose įvyko 227 eismo įvykiai. Iš jų 38 įskaitiniai eismo įvykiai. Žuvo 1 žmogus, sužeisti 45 žmonės (iš jų 6 nepilnamečiai). 6 eismo įvykiai įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

Vairuotojams primenama, kad alkoholio produktų vartojimas, laikymas ir gabenimas atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, užtraukia baudą nuo 40 iki 100 eurų.

Jei pažeidimas padaromas pakartotinai, už tai gresia bauda nuo 100 iki 140 eurų. 


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e