Kritikos laviną žarstė ant valdančiųjų.
Žmonių minia peikė Seimo narį Algirdą Sysą, jį vadino „bailiu“. A. Sysas buvo kritikuojamas, sakant „šitaip spjauti į rinkėjų valią yra drąsu.“
Kritikos žarstė prezidentui Gitanui Nausėdai, kad neva valstybės pinigai yra „taškomi“.
„Taško paradams visokius pinigus <…>. Toks jausmas lyg mes būtume ginklų prekybininkai. <…> Politikams prašau įjungti sveiką protą, o ne kažkokius mokesčius įvedinėti“, – buvo kalbama NT mokesčio protesto pradžioje.
Taip pat buvo pareikšta nuomonė, kad daugybė valstybės lėšų yra vis dar skiriamos Rusijai, jos finansavimui.
Kritika ir Paluckui, ir Žemaitaičiui
Renginyje buvo keliamas klausimas, kaip sumažės socialinė atskirtis, jeigu ją apmokestins, taip pat kreiptasi į ministrą pirmininką Gintautą Palucką ir į „Nemuno Aušros“ pirmininką Remigijų Žemaitaitį.
„Ar čia vadinama ta „socialinė demokratija“. Buvo kvietimas G. Paluckui išsiųstas [į NT protestą], tai kur G. Paluckas – geria dabar <…> tai kur prioritetai?“
R. Žemaitaitis mūsų marketingo vadovas <…> kur tu, Remigijau?“ – buvo sakoma mitinge.

Anot protestuotojų, problema kyla tame, kad neva nėra tiesioginės demokratijos, todėl jie Seimui pateiks svarstymų pataisą, kuria sieks panaikinti NT mokestį.
„Problema yra ta, kad Lietuvoje nėra tiesioginės demokratijos. Mes kartu pateiksime Seimui svarstyti pataisą, kad nebūtų apmokestinami nei namai, nei garažai, nei sodo namukai.
Protesto metu buvo dar kartą pateiktas tikslas, kad 50 tūkst. žmonių surinks parašus dėl NT mokesčio pakeitimo“, – komentavo žmonės.
Protestuotojų tūkstantinėje minioje matyti daugybė Lietuvos valstybės vėliavų. Žmonės į protestą atėjo pasidarę plakatus su tokiais pareiškimais kaip: „Reketas yra nusikaltimas! Nusikaltimo nepalaikau, nepalaikyk ir tu.“
Kaip skelbiama feisbuke, renginį organizuoja asociacija „Atoveiksmis“ ir praėjusiais metais kelis kartus vaivorykštės spalvų vėliavas viešai deginęs, visuomenininku prisistatantis Raimondas Šimaitis.

Kaip socialiniame tinkle apie organizuojamą renginį buvo rašoma: „Renkamės į PROTESTĄ, kuriame sakome NE neteisėtiems ir anti-Konstituciškiems mokesčiams.“
Piliečiai pasisako prieš NT mokestį
Pasak organizatorių, feisbuko grupė, protestuojanti dėl NT mokesčio, buvo sukurta nepritarti valdžios veiksmas, neva prieštaraujantiems Konstitucijos 23-ią ir 24-ą straipsnius.
„Ši grupė vienija piliečius, kurie gina savo Konstitucines teises ir nepritaria valdžios veiksmams, kurie pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, ypač 23 ir 24 straipsnius, užtikrinančius nuosavybės ir būsto neliečiamumą“, – rašoma pranešime.
Žmonės, kurie atvyks pasisakyti prieš NT mokestį, sieks apginti savo teises ir sustabdyti neteisėtus veiksmus.
„Mes sakome NE neteisėtam nekilnojamojo turto (NT) mokesčiui, kuris nesuderinamas su Konstitucija ir kelia grėsmę teisėtam kiekvieno žmogaus turtui bei būstui.

Grupės tikslas – suburti žmones, siekiančius apginti savo teises, skleisti informaciją apie galimus valdžios pažeidimus ir susirinkti į mitingą, kad sustabdytume neteisėtus veiksmus.
Jei tau rūpi tavo nuosavybė, teisės ir laisvės – prisijunk prie mūsų! Kartu galime priversti „valdžią“ (nuolankūs tarnautojai) gerbti įstatymus ir veikti Konstitucijos rėmuose“, – skelbiama feisbuko grupėje „NT mokesčiams NE! Protestas!“
Kam ir kiek teks mokėti NT mokestį?
Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų turi NT. Iki šiol apmokestinama tik ta jo vertė, kuri viršija 150 tūkst. eurų. Tačiau ateityje mokestį gali teikti mokėti tiems, kurių turtas vertas daugiau kaip 40 tūkst. eurų.
Atitinkamai NTMĮ projekte siūloma apmokestinti visą gyventojo nekomercinės paskirties NT, nustatant tokius mokesčio tarifus bei jų taikymo ribas:
- 0 proc. tarifą taikyti NT vertei, neviršijančiai 40 tūkst. eurų;
- 0,1 proc. tarifą taikyti NT vertei, viršijančiai 40 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 200 tūkst. eurų;
- 0,2 proc. tarifą taikyti nekilnojamojo turto vertei, viršijančiai 200 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 400 000 eurų;
- 0,5 proc. tarifą taikyti nekilnojamojo turto vertei, viršijančiai 400 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 600 tūkst. eurų;
- 1 procento tarifą taikyti nekilnojamojo turto vertei, viršijančiai 600 tūkst. eurų.