Radinys „Titaniko“ nuolaužose pribloškė net specialistus: parodė visiems, ką rado

Aktualijos

Juodasis stiklo vėrinys, pristatytas parodoje „Titanic: The Artifact Exhibition Orlando“, yra svarbus momentas tiek „Titaniko“ tyrinėtojams, tiek entuziastams. 2000 m. ekspedicijos į laivo nuskendimo vietą metu rastas vėrinys daugiau nei šimtą metų slėpėsi laivo nuolaužose, o jo tikroji forma iki šiol buvo paslaptis.

Jis tikriausiai priklausė vienam iš 1517 žmonių, kurie žuvo, kai nuskendo RMS „Titanikas“.

Galbūt tai buvo brangus suvenyras arba laimingas talismanas, padovanotas šeimos nario, draugo ar mylimojo.

Jis buvo ištrauktas iš nuolaužų „RMS Titanic Inc.“ – vienintelės įmonės, turinčios teisę išimti daiktus iš garsiojo laivo nuolaužų, rašo dailymail.co.uk.

Nuolaužose rasto vėrinio istorija

Nepriklausomai nuo to, kam jis priklausė, ekspertai teigia, kad šis juodo stiklo vėrinys yra vienas iš rečiausių artefaktų, kada nors ištrauktų iš „Titaniko“ nuolaužų.

Aprašomas kaip subtilus „katastrofą bei laiko ir gamtos padarinius atlaikęs“ daiktas, jis sudarytas iš juodo stiklo širdelės formos ir aštuonkampių karoliukų, suvertų įmantriu raštu.

„Šis vėrinys yra dar vienas galingas priminimas, kad kiekvienas artefaktas pasakoja asmeninę istoriją. Nuo meistriškumo iki medžiagų, jis suteikia retą galimybę pažvelgti į „Titaniko“ keleivių stilių, jausmus ir kasdienį gyvenimą.

Mūsų kruopčios artefaktų konservavimo pastangos leidžia mums apsaugoti juos nuo laiko padarinių ir pasidalinti tomis istorijomis su pasauliu“, – sakė Tomasina Ray, „RMS Titanic Inc.“ prezidentė ir kolekcijų direktorė.

Iš „Titaniko“ nuolaužų ištrauktas vėrinys (nuotr. stop kadras)

Kaip vėrinys buvo iškeltas iš „Titaniko“ nuolaužų

Naujai restauruotas vėrinys pirma buvo surastas ir iškeltas atskirais gabalėliais ir fragmentais 2000 m. ekspedicijos metu, kai po vandeniu buvo praleidęs beveik šimtmetį.

Jis buvo rastas 15 kvadratinių mylių ploto nuolaužų lauke netoli laivo priekinės dalies (laivapriekio) ir galinės dalies (laivagalo) liekanų. Dabar, dėka specialistų pastangų, jis vėl atrodo kaip naujas.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Tyrėjai teigia, kad jį reikėjo atsargiai ir kruopščiai iškelti i iš kieto, tvirto masyvo jūros dugne, vadinamo „konkrecionu“.

Jis yra susiformavęs iš kelių medžiagų, kurios fiziškai ir chemiškai susilieja dėl aplinkos sąlygų ir didžiulio slėgio maždaug 12,5 tūkst. pėdų (apie 3,8 km) gylyje.

Neįtikėtini „Titaniko“ vaizdai iš vandenyno dugno: pristatė laivo 3D vizualizaciją (nuotr. stop kadras)

„Iš pradžių radome palaidus karoliukus, tada plonas virveles, o tos virvelės vedė prie daugiau karoliukų, kol mes pamažu išnarpliojome šio vėrinio fragmentus, kurie vis dar buvo suverti.

Vienas karoliukas vedė prie kito. Tai yra trapi katastrofą, laiką ir gamtą išgyvenusi liekana, bet ji liudija apie žmogaus atkaklumą“, – pasakojo T. Ray.

Neaišku, ar yra kokių nors požymių, galinčių nurodyti, kam priklausė šis vėrinys, bet tikėtina, kad jo savininkas žuvo per tragediją kartu su kitais keleiviais.

Per daugelį dešimtmečių aukų kūnai palaipsniui suiro, o tokie asmeniniai daiktai, kaip šis, liko.


TikrojiLietuva.net
0 0 votes
Įvertinimas
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pasidalinti Facebook'e