Kai kurios Europos šalys vis labiau nerimauja dėl Rusijos kariuomenės veiksmų. Kaip skelbia „The Wall Street Journal“, netoli sienos su Suomija, Rusijos Petrozavodsko mieste, Rusijos karo inžinieriai plečia kariuomenės bazes, kuriose Kremlius planuoja įkurti naują kariuomenės štabą, rašo UNIAN.
Štabas per kelerius ateinančius metus galės prižiūrėti dešimtis tūkstančių karių.
„Vakarų kariuomenės ir žvalgybos pareigūnų teigimu, šie kariai, kurių daugelis dabar tarnauja fronto linijose Ukrainoje, turėtų tapti Rusijos kariuomenės, besirengiančios susidūrimui su NATO, pagrindu. Kremlius plečia kariuomenės verbavimą, didina ginklų gamybą ir modernizuoja geležinkelio linijas pasienio zonose“, – teigiama straipsnyje.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau yra sakęs, kad nuogąstavimai, jog Rusija turi kokių nors ambicijų už Ukrainos ribų, yra perdėti. Tačiau karo ekspertai veiklą pasienyje su Suomija apibūdina kaip Kremliaus pasirengimo galimam konfliktui su NATO dalį.
Anot Europos karinių pareigūnų, Rusijos karinė pramonė plečia gamybos linijas, atidaro naujas gamyklas.
Vakarų žvalgybos vertinimais, 2021 m. Rusija pagamino apie 40 pagrindinių kovinių tankų T-90M. Dabar per metus ji pagamina beveik 300 tankų. Vis dėlto leidiniui komentavęs aukštas Suomijos kariuomenės pareigūnas sakė, kad šie tankai praktiškai nesiunčiami į fronto linijas Ukrainoje, o lieka Rusijos teritorijoje vėlesniam naudojimui.
Vasario mėnesio ataskaitoje Danijos žvalgybos agentūra įspėjo, kad Rusija per penkerius metus gali pradėti plataus masto karą Europoje, jei manys, kad NATO yra silpna.
Vienas Europos žvalgybos pareigūnas teigė, kad Rusija gali ketinti išbandyti Aljanso tvirtybę įsiverždama į nedidelę NATO šalį.
Kremlius pernai pakeitė savo pajėgų organizavimą šalies viduje, sukurdamas naujas apygardas, susijusias su didžiausių miestų – Maskvos ir Sankt Peterburgo – gynyba.
Maskvos karinėje apygardoje Rusija sujungia savo kariuomenės naudojamus kelių ir geležinkelių kelius su kaimyninės Baltarusijos keliais. Labiausiai personalo padaugės Leningrado apygardoje, kuri ribojasi su Estija, Latvija ir Suomija. Vakarų karinių ir žvalgybos tarnybų pareigūnų teigimu, nedidelės brigados beveik patrigubės ir taps divizijomis, kurias sudarys 10 000 žmonių.
Be to, Rusija koreguoja savo apginklavimo planus, kad jie atitiktų naujų karių, kurie bus dislokuoti palei jos sieną su NATO, poreikius. Šie daliniai gaus didžiąją dalį naujos įrangos. Tuo pat metu didžioji dalis to, kas siunčiama į fronto linijas Ukrainoje, yra sena ir atnaujinta sovietinių laikų ginkluotė.