Štai, kur šventinį savaitgalį smogs labiausiai: Kokių Joninių galima tikėtis?

Aktualijos

Joninės kasmet džiugina ne tik laužų deginimo tradicijomis bei ne darbo diena, bet dažnai atsineša bene kasmetinį lietų. Su kokiais orais pradėsime paskutinę birželio savaitę bei ko galima tikėtis artimiausiomis dienomis, pasakoja sinoptikas Vytautas Sakalauskas ir Žinių radijo laidos svečias, sinoptikas Tadas Kantautas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyriausiasis sinoptikas V. Sakalauskas pabrėžia, jog penktadienio vasariški orai Lietuvoje neužsilaikys dėl atslenkančio ciklono, kuriam būdingi lietūs ir didelis debesuotumas.

Penktadienį, pasak V. Sakalausko, aplankys puikūs orai su tokiu vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėju. Štai, pietų Lietuvoje termometro stulpeliai šoktels iki 26-27 laipsnių šilumos, likusioje Lietuvos dalyje temperatūra svyruos nuo 20 iki 25 laipsnių šilumos. Naktis bus gaivi 8-13 laispnių šilumos, o prie jūros 14-16. 

Ruošiantis Joninėms reikės lietsargių

Pasak sinoptiko, pietryčių ir šiaurės rytų Lietuvos regionuose ruošiantis Joninių nakčiai pliaups lietūs su perkūnijomis. 

Lietus (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Šeštadienį paryčiais stiprios liūtys smogs sostinės ir Utenos rajonuose, o temperatūra sieks 10-15 laipsnių šilumos. Dieną trumpi lietūs slinks per visą Lietuvą. Tačiau intensyviausi jų bus pietų Lietuvoje, kur tikėtina perkūnija ir stipresni vėjai nei 8-11 m/s. Vis dėlto, kaitins 22-27 laipsnių šiluma.

T. Kantautas Žinių radijo laidoje pamini, jog sekmadienį vyraus debesuoti orai, daug kur trumpai palis. Karščiai taip pat nekankins, bus kiek gaiviau.

Taigi, Sekmadienį ciklonas nesitrauks. Naktį rytiniuose rajonuose numatomas smarkus lietus su perkūnijomis. Vėjas pūs 8-13 m/s greičiu, bet vietomis išaugs iki 15-18 m/s, paskatintas liūčių. Vėsesnę 17-22 laipsnių šilumos dieną pakeis gaivesnė naktis – 12-17 laipsnių šilumos. 

Joninių lietaus dėsnis: aplink sostinę smogs labiausiai

T. Kantautas užsimena apie Joninių nakties lietaus dėsnį, kad paprastai šią naktį merkia lietus. 

„Tokia jau tendencija susiformavo, kad dažniausiai būtent yra sulaukiama periodinio lietaus. Šiuo metu irgi taip visiškai teigti, kad bus sausa, tikrai negalima, dar kol kas neaišku, ar bus sausos joninės“, – Žinių radijo laidoje kalbėjo T. Kantautas. 

V. Sakalausko teigimu, šventė bus ypač permaininga Lietuvoje. Joninių naktį kiek bjauresni orai nusimato Vilniaus ir Utenos apskrityse.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Šiems rajonams pavakre pamatyti žvaigždžių veikiausiai nepavyks. Ypač vakare ir pirmoje nakties pusėje bus lietaus ir vidutinio stiprumo vėjo, o temperatūra sieks 10-15 laipsių šilumos. 

O štai, vakarų ir pietų Lietuvoje Joninių naktis bus ramesnė ir kur kas giedresnė. Taip pat V. Sakalausko vertinimu, apie vidurnaktį ims giedrėti ir rajonuose, kuriuos labiausiai nuplaus lietūs.  

Pirmadienio diena bus saulėta ir giedra, nes atsitrauks ciklonas. O vidutinio stiprumo vėjas vėsins 20-25 laipsnių karštį. 


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e