Į „TV Pagalbą“ kreipėsi mirusios 57-erių metų telšiškės Olimpijos Mikalauskienės šeima. Mylimos mamos, žmonos ir močiutės netekę artimieji netiki oficialia ligoninės pateikta moters mirties priežastimi, nes moteris buvo rasta negyva ligoninės palatoje kraujo klane.
Olimpijos vyras Arvydas jau keletą mėnesių gyvena visiškai netikėtai prasidėjusį našlio gyvenimą, o jo namuose Telšių mieste itin trūksta moteriškų rankų.
Sirgo depresija
Prieš maždaug penkerius metus Olimpija susirgo depresija, sunkia jos forma.
„Niekam nelinkėčiau susirgti šia liga, nes iš tikrųjų yra labai sunku. Sunku yra ne tik tam, kuris serga, bet sunku yra tam artimajam, kuris mato ir perneša viską. Tai vidinė liga ir tu tarsi jos nematai, nes matai ranka sulaužytą, sužalotą, tada tu matai. O čia tu nematai, matai tik kad žmogus yra be nuotaikos, žmogus yra su nerimu vidiniu ir tas yra labai baisus dalykas ir tu nieko negali padaryti.
Tu gali bučiuoti rankas, kojas, bet tai nepadės. Nepadės net jei širdį savo išplėši ir atiduosi, tai tu turi su savo gerumu, su savo kantrybe apkabinti ir būti su ja“, – apie žmonos ligą ir jos palaikymą jautriai kalba Arvydas.
Tačiau ligą, kaip sako Arvydas, jei nepavyko jiems išgydyti, tai bent kontroliuoti. Būklei pablogėjus Olimpija kelis kartus buvo paguldyta ir gydoma psichiatrijos ligoninėje. Arvydas džiaugėsi, kad gydymas visuomet labai padėdavo ir per kelias savaites moteris pastebimai atsigaudavo, susitvarkydavo miego rutina.
Vasara moteriai praskriejo lyg ant sparnų, tačiau atėjus rudeniui ir žiemai, kai saulės šviesos sumažėjo, Olimpija vėl pradėjo blogai jaustis. Gruodžio viduryje teko kviesti greitąją ir vežti moterį į ligoninę dėl prasidėjusio sunkaus panikos priepuolio. Moteris tiesiog blaškėsi namuose iš didelio nerimo, niekaip nerasdama sau vietos.
Moters sūnus Aurimas tuomet pats lydėjo savo mamą į Klaipėdą greitosios pagalbos automobilyje, tačiau uostamiestis netapo moters pagijimo vieta ir dabar šeimai asocijuojasi su didžiule netektimi.
„Ji aišku nenorėjo niekur iš namų važiuoti, bet tiesiog gydytojos rekomendacija buvo, kad ten bus saugu, ten bus priežiūra ir ten bus žymiai geriau negu namuose. Sakė, kad jūs namuose tik atitolinate jos būklės sunkumą. Rimtumas situacijos pasimatė, kai jau mums rekomendavo iš namų išvažiuoti. Sakė, kad namuose jai esant gali įvykti nelaimė, nes namas dviejų aukštų, gali ir nuo laiptų nukristi ar dar kokia nelaimė nutikti“, – kalbėjo žuvusios moters sūnus.

Kameros nelaimės dieną neveikė, mirties priežastis – tromboembolija
Olimpija buvo paguldyta į Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialo ūmios psichiatrijos skyrių gruodžio 16 dieną. Gruodžio 28-ą dieną moteris buvo rasta negyva ant palatos grindų su kirstine žaizda kaktoje.
Nors ligoninės palatose yra vaizdo stebėjimo kameros, tačiau jos šeimos nuostabai nelaimės dieną neveikė, tad į klausimą, kas nutiko moteriai, geriausiai gali ligoninės personalas.
„TV Pagalbai“ uždavus klausimą apie moters mirties priežastį, į tai buvo atsakyta elektroniniu paštu, kad interviu ligoninė duoti negali, nes vyksta ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Be to, kaip rašoma laiške, duomenų apsaugos įstatymas saugo pacientą nuo viešumo ir po jo mirties.
Arvydui ligoninės personalas tuomet paaiškino, kad kritimas ant grindų ir prakirstas veidas neturėjo įtakos moters mirčiai.
„Jų teigimu, mirčiai įtakos turėjo trombai, toks buvo spėjimas. Iš kur čia tie trombai? Jie padarė tokią išvadą pasikonsultavę su kitais gydytojais“, – piktinosi moters vyras, kuris norėjo išsamesnio ir ne tokio paviršutiniško medikų tyrimo dėl mirties priežasties nustatymo.
Kodėl tuomet medikai, kai moteris likus dienai iki jos mirties nualpo duše, nepervežė jos į kitą skyrių, kur gydo širdies ir kraujagyslių ligas? Kodėl jie nekreipė dėmesio į tai, kad moteris tiesiog silpo jų akyse? Našlys Arvydas įsitikinęs, kad jo žmona Klaipėdoje taip ir nesulaukė tinkamo gydymo.
„Ji buvo pripumpuota vaistų ir fiziškai silpna. Tai kodėl tas silpnumas? Reiškiasi yra vaistai leidžiami nuo depresijos ir matyt jie paveikė. Aš prie mano akių išsikviečiau daktarus ir paprašiau pamatuoti kraujo spaudimą. Pamatavo ir rodė 90, labai žemą.
Tai jeigu žmogui visada būdavo iki 130-140, tai tie vaistai numušė kraujo spaudimą ir dėl to atsitiko ta nelaimė, kad ji nugriuvo“, – paskutinį pasimatymą su savo žmona puikiai atsimena jos vyras.
Sūnus Aurimas taip pat mato ir didelę dalį medikų kaltės bei toliau siekia atkakliai išsiaiškinti teisybę.
„Jeigu viskas būtų atlikta laiku, sakykime ir griuvimo momentas ir prakirsta kakta, tai jeigu viskas būtų padaryta laiku, mūsų mama tikrai dabar būtų gyva. Norėčiau į kiekvieną žiūrintį kreiptis, kuris turi mamą ir pasakyti, kad labai labai saugokite ir žiūrėkite, kur paliekate savo artimą žmogų“, – graudinosi sūnus.