Sukrečiantis atvejis Jurbarko ligoninėje: 4-mečio mama šaukėsi gydytojų pagalbos, tačiau šie nepasirodė

Aktualijos

Jurbarko ligoninėje – vienintelis sergantis vaikas, o gydytojo jam apžiūrėti nėra. Su tokia realybe susidūrė keturmečio berniuko mama. Matydama, kad naktį sūnaus būklė prastėja, mama tikėjosi budinčio gydytojo pagalbos, tačiau šis taip ir nepasirodė. Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos atlikus patikrinimą, paaiškėjo, kad tiek gydytojas, tiek kitas personalas padarė pažeidimų. Ligoninei taip pat rekomenduota tobulinti darbo tvarką.

Gydytojo pagalbos nesulaukė. „Šviesos“ publikacijoje „Keturmečio paciento gydytojas neapžiūrėjo“gvildenome neįtikėtiną istoriją Jurbarko ligoninėje, kai budėjęs pediatras nesiteikė apžiūrėti vienintelio tuo metu buvusio Vaikų ligų skyriaus paciento – keturmečio berniuko.

Į ligoninę jurbarkiečių Vilmos ir Dariaus Vasiliauskų sūnus buvo paguldytas, nes jau kelias dienas sirgusiam vaikui laikėsi aukšta temperatūra, skaudėjo gerklę, mažylis negalėjo nuryti net skysčių.

Berniukui buvo diagnozuotas ūmus tonzilitas, vaikas jautėsi taip prastai ir buvo nusilpęs, kad net nekalbėjo. Vaikas su mama atsidūrė Jurbarko ligoninės chirurginiame skyriuje, nes vaikų ligų skyriuje,nors formaliai toks yra, pacientų ilgą laiką neguldė, juos paprasčiausiai paskirstydavo po kitus skyrius.

Berniukui medikai skyrė gydymą – leido antibiotikus ir statė lašelines, tačiau ženklių pokyčių ir pagerėjimo nesimatė.

Mamos požiūriu, vaikui tik blogėjo, buvo paimtas kraujas tyrimams.

„Medikė sakė, kad tyrimų rezultatus pasakys naktį budėsiantis gydytojas, o naktį budėjo pediatras Egidijus Nemanius. Sūnui temperatūra pakilo virš 38 laipsnių. Slaugytoją informavau, kad vaiko temperatūra aukšta, ji pažadėjo, kad paskambins gydytojui ir paklaus, ką daryti, bet taip ir nesulaukiau atsakymo“, – dar gruodį „Šviesai“ pasakojo mama.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e