Vilniaus lopšelyje darželyje „Užupiukas“ trimetei įkando angis. Apie tai feisbuke pasidalijo mergaitės mama, kuri ištinusią vaiko koją pamatė atėjusi pasiimti dukros iš darželio. Vaikas buvo nuvežtas medikams, mergaitė skubiai paguldyta į reanimacijos skyrių. Mergaitės gyvybei pavojus negresia.
LRT RADIJUI mergaitės mama Diana sako, kad šiuo metu pavojaus dukros gyvybei nėra, ji jau yra namuose. Tačiau iš kur darželyje galėjo atšliaužti vienintelė Lietuvoje nuodinga gyvatė – angis, paaiškinti sudėtinga.
„Nuėmiau kojinaitę ir pamačiau tą vaizdą. Pamačiau dvi skyles, iš kurių teka limfa. Tos skylės ne tokios didelės, bet vis tiek – dvi lygiagrečiai viena šalia kitos išsidėsčiusios. Tiesiog iš karto protas pasakė, kad gyvatė, o paskui mintys – iš kur ta gyvatė gali būti darželyje ir [apėmė] sumišimas. Tuomet paėmiau greitai ją ant rankų, nedėjau nei kojinių, nei nieko ir iš karto vežiau į priėmimą“, – LRT RADIJUI pasakoja mergaitės mama Diana.

Trimetė buvo paguldyta į reanimaciją.
„Vaikas buvo operatyviai per 5 min. paguldytas į reanimaciją ir taip išvengėme tų galbūt rimtesnių komplikacijų“, – nurodo moteris.
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų skubiosios pagalbos gydytoja Violeta Radžiūnienė teigia, kad šiemet nuodingosios gyvatės įgėlė net šešiems vaikams, kai pernai nebuvo nė vieno atvejo.
„Gyvačių įkandimas dažniausiai vyksta gamtoje. Turėjom keletą atvejų, [kai] vaikai grybavo su tėvais miške ar uogas rinko. Vienas atvejis buvo aukštoj žolėj prie ežero, paskutinis atvejis – vaikų darželyje“, – LRT RADIJUI teigia V. Radžiūnienė.
Medikai informuoja, kad įkandus gyvatei reikia kuo skubiau kreiptis į medikus ir jokiu būdu nesiurbti nuodų.
„Visų pirmų būna labai didelis skausmas, toliau pradeda tinti galūnė, patinsta ne tik įkandimo vieta <…>. Neveržti, nečiulpti, uždėti šaltį, pakelti galūnę, jeigu įmanoma, ir skambinti į greitąją medicinos pagalbą“, – patarimais, kaip elgtis dalijasi Intensyviosios terapijos ir konsultacijų skyriaus vedėja.
Anot herpetologo ir egzotinių gyvūnų specialisto Gerardo Paškevičiaus, angys mieste yra retas reiškinys, o į miestą jos atkeliauti gali ir su malkomis. Be to priduria, kad gyvatės nepuola, išskyrus atvejus, kai yra ant jos užlipama arba bandoma pakenkti.
„Yra buvę atvejų, kai žmonės į savo kiemą atveža angis su malkomis. Jos gali būti ir kelme pasislėpusios. Darželio teritorija yra prižiūrima, tad angiai nėra ką veikti tokioje vietoje. Tikriausiai ji tiesiog pasirinko prašliaužti pro darželį. Angis gelia, kai ant jos netyčia užlipama arba kai specialiai bandoma nuskriausti“, – teigia G. Paškevičius.