Žinoma sinoptikė įspėja – Lietuvoje bus tikra pekla: smogs pavojingi orai

Aktualijos

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią ateinančios savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

Pasak jos, nors virš Skandinavijos ir Rytų Europos ilgokai „užsibuvusi“ aukštesnio atmosferos slėgio sistema silpnės ir trauksis tolyn į rytus, šiltas oras iš pietų, pietryčių vis dar plūs per Lietuvą vakariniu tos sistemos pakraščiu.

Savaitės pradžia bus sausesnė ir labai šilta, o nuo trečiadienio iš šiaurės, šiaurės vakarų į Europą brausis ciklonai, bet jų atmosferos frontų sistemos mūsų nepasieks, tad ramaus ir tikro lietaus dar teks palaukti.

O su šiltu ir drėgnu oru iš pietų vėl sulauksime trumpo lietaus su perkūnijom, kartais vėl krušos ledėkai pabirs. Vasara tęsis ir ateinančią savaitę ir, ko gero, dar kitos pradžioje.

Orai (tv3.lt koliažas)

Šilta, drėgnoka, tad visokie kraujasiurbiai trukdo miegoti ar vakaroti gamtoje. Tad ir pasakaitė apie tuos nemalonius“zyzlius“. „Kai Nojus plaukė per tvaną ir vežės daug gyvulių, velnias panorėjo pražudyti visus ir, pasivertęs pele, pragraužė laive skylę, pro kurią pradėjo bėgti vanduo. Žaltys užkišo skylę savo uodega.

Dievas už žmonių išgelbėjimą žalčiui liepė siųsti kokį gyvulį paragauti, kieno kraujas gardžiausias. Žaltys pasiuntė uodą. Uodas skraidė skraidė, o jį visą laiką sekiojo kregždė. Kai uodas paragavo žmogaus kraujo ir pripažino jį gardžiausiu, kregždė jį pagavo, ištraukė liežuvį.

Kai uodas atskrido, klausia žaltys, kieno kraujas gardžiausias, o uodas, neturėdamas liežuvio, tik biz biz, me me, ir nieko nepasako. Tada žaltys suprato kregždės darbą ir stvėrė ją, norėdamas suryt, bet papuolė tik uodega, ir ją iškando“.

Kokie orai laukia?

Ketvirtadienį, gegužės 30 -osios naktį be lietaus, dieną vėl su perkūnija palis, vėl gausiau vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose. Vėjas naktį nepastovus 2-5m/s, dieną pietryčių 5-10 m/s, per perkūniją gūsiai 15-18 m/s. Naktį 11-16°C, dieną 24-29°C.

Penktadienį, gegužės 31-osios naktį be lietaus, dieną vėl trumpai, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4-8m/s. Naktį 11-14°C, dieną 24-29°C.

Šeštadienį, birželio 1-osios naktį be lietaus, dieną jau gana gausiai, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4-8 m/s, dieną per perkūniją 8-13 m/s, gūsiai 15-18m/s. Naktį 12-17°C, dieną 24-29°C.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Sekmadienį, birželio 2 d. su perkūnija palis, dieną vėl gausokai.Vėjas nepastovus 4-8 m/s, dieną per perkūniją 8-13 m/s, gūsiai 15-18 m/s. Naktį 13-18°C, dieną 24-28°C, vakariniuose rajonuose 20-23°C.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e