Neregėtas įžūlumas: studentui pačiam susiremontavus kambarį, universitetas pakėlė kainą beveik dvigubai

Istorijos

Prasidėjus rudeniui daugelis studentų apsigyveno bendrabučiuose. Jei bendrabutis netenkina, pažįstami ramina: „Nieko, pasiremontuosi.“ Tik ar tai negrįš bumerangu?

Į „Delfi“ kreipėsi pasipiktinusi studento mama. Pasirodo, jiems suremontavus vaiko kambarį, nuomos kaina buvo pakelta.

„Perskaičius straipsnį apie bendrabučio kainas, noriu ir aš pasisakyti. Norėčiau parašyti, kaip buvo keliamos bendrabučio kainos Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Rašau kaip studento mama.

Sūnus prieš dvejus metus gavo dvivietį kambarį. Jeigu tuo metu buvo galima jį kambariu pavadinti… Sienos baisios, grindys su skylėmis, spinta išlaužyta, ištepta. Siaubas. Ištapetavome, dažėme, grindis klojome linoleumu.

Dabar, eidama per kambarius administracija, vertino kambarių būklę. Ir pagal ją keitė kainas. Kambarys dabar buvo įvertintas kaip labai tvarkingas, ir kaina kilo net 80 procentų.

Paskambinus administracijai ir pasakius, kad kambarį tvarkėme patys, jie mums pasakė, kad tvarkydami kambarį neįvertinome rizikos dėl kainos pakilimo. Tai mums pakartojo du kartus.

Taip išeina, negalima tvarkyti-remontuoti kambarių? Tai parašykite šitą viešai. Ačiū“, – apmaudo neslėpė studento mama.

LSMU atstovas teigė, kad studentai kosmetinius remontus atlieka norėdami pasigerinti savo gyvenimo sąlygas – savo noru. Jie atsakė ir į klausimą, ar už remontą studentams kompensuojama. Trumpai? Ne.

„Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (toliau – LSMU) rektoriaus įsakymu patvirtinti nuostatai (2018-07-18 Nr. V-565 „Dėl studentų bendrabučių nuostatų ir dokumentų tipinių formų patvirtinimo“, ir 2023-08-03 Nr. 2023-V-0209 „Dėl studentų bendrabučių nuostatų ir dokumentų tipinių formų patvirtinimo“) nenumato kompensacijos už gyventojų lėšomis atliktą kosmetinį remontą.

Kambarių būklės vertinimas atliekamas vadovaujantis 2023 m. liepos 3 d. LSMU rektoriaus įsakymu Nr. 2023-V-0184 „Dėl gyvenamosios vietos bendrabučiuose kainų nustatymo tvarkos aprašu“, ir patvirtintu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvenamosios vietos bendrabučiuose kainų nustatymo tvarkos aprašu.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Šis Tvarkos aprašas reglamentuoja LSMU gyvenamosios vietos bendrabučiuose kainų apskaičiavimo metodiką ir eigą.

Tvarkos apraše aiškiai ir nedviprasmiškai nustatyta, kokia kambario būklė vertinant laikytina tvarkinga, o kokia – tik patenkinama. Tvarkos apraše įtvirtinta vietų bendrabučiuose kainų ir kainų kategorijų nustatymo metodika leidžia objektyviai vertinti visų kambario būklės vertinimo objektų būklę. Tvarkos aprašo 6 punkte numatyta, kad bendrabučių būklės vertinimas fiksuojant padėtį atliekamas kartą per metus, o 5 punkte įtvirtinta Bendrabučių būklės vertinimo komisija atsako už bendrabučių būklės vertinimą pagal Tvarkos apraše pateiktą vietų bendrabučiuose kainų nustatymo metodiką.

Detali informacija apie vienos vietos kainas kiekviename bendrabučio kambaryje yra pateikiama Universiteto studijų informacinėje sistemoje LSMUSIS“, – sakoma LSMU komentare.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e