Vyrą prie vairo ištiko klinikinė mirtis – du nepažįstamieji jam išgelbėjo gyvybę: šeima tikisi surasti geradarius

Istorijos

Į portalą kreipusis Gintarė pasidalijo itin jautria jos šeimai nutikusia istorija. Praėjusį pirmadienį Vilniuje, Žalgirio gatvėje, jos tėtis, kartu su jos mama važiavo automobiliu. Netikėtai, automobiliui vis dar stovint prie šviesoforo, vyrui sustojo širdis. Į pagalbą suskubo du nepažįstami vyrai, kurie, pasak medikų, tiesiog gatvėje išgelbėjo Gintarės tėčiui gyvybę. Dabar šeima tikisi surasti geradarius ir jiems padėkoti.

„Visa ši situacija nutiko praėjusį pirmadienį ryte apie 8 valandą. Tėtis vežė mamą su jos bendradarbėmis į darbą. Žalgirio gatvėje 88 įvyko nelaimė – jam pasidarė labai silpna ir sėdėdamas prie vairo jis nualpo“, – pradeda pasakoti Gintarė.

Laimė, tuo metu jos tėtis stovėjo prie šviesoforo – degė raudonas signalas.

„Užsidegė žalia šviesa, jis turėjo pajudėti, kaip tik tuo metu jis ir prarado sąmonę, veikiausiai iš inercijos užspaudė stabdžio pedalą. Mama iškarto išlipo iš mašinos ir šaukėsi pagalbos, iškvietė greitąją.

Iš greta stovinčios mašinos atbėgo du vyrai, išsitempė tėtį iš mašinos ir tiesiog gatvėje pradėjo jį gaivinti. Jie vienas po kito darė jam širdies masažą, dirbtinį kvėpavimą – visą laiką, kol atvažiavo greitoji“, – pasakoja Gintarė.

Greitoji medicinos pagalba į įvykio vietą atvyko maždaug po 10 minučių. Paramedikai Gintarės tėčiui įvykio vietoje širdies ritmą atstatė elektrošoku, suleido į širdį adrenalino ir išvežė jį į Santaros klinikas.

Pasak Gintarės, patys paramedikai sakė, kad jos tėtis išgyveno tik dėl to, kad jam laiku buvo suteikta pirmoji pagalba.

„Šiuo metu mano tėtis guli Santaros klinikų reanimacijos skyriuje, jis yra sąmoningas, atsikėlęs jau, kalbamės su juo. Jis nepamena visos šios situacijos, neprisimena apskritai nieko, kas vyko tą dieną, tačiau jo būklė stabili ir jis jaučiasi jau pakankamai neblogai. Santaros klinikose medikai mums sakė, kad tėtį buvo ištikusi klinikinė mirtis“, – pasakoja moteris.

Gintarė tikina, kad jos šeima norėtų padėkoti dviem geradariams, kurių dėka jos tėtis liko gyvas. Ji tikisi, kad galbūt šios istorijos paviešinimas padės atrasti tuos du žmones, kuriems jos tėtis liko skolingas už savo gyvybę.

„Mes neturime jokių jų kontaktų. Vietoje, aišku, iš to streso jiems buvo padėkota, bet nežinome, kaip su jais susisiekti, kaip atsidėkoti ir pasakyti, kad tik dėl jų pagalbos mano tėtis išgyveno.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Mes linkime tiek jiems, tiek jų šeimoms didžiausios sveikatos, kad juos visada lydėtų angelas sargas“, – linkėjimus perduoda Gintarė ir nurodo savo elektroninį paštą, jei vis tik atsirastų žmonės, kurie išgelbėjo jos tėčio gyvybę.

Ištikus klinikinei mirčiai svarbi kiekviena sekundė

Pasak „Gerovės klinikos“ gydytojo kardiologo, medicinos mokslų daktaro Justo Simonavičiaus, kiekviena uždelsta sekundė gali būti lemtinga, todėl dera žinoti, kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalbą žmogui, kurį ištiko širdies sustojimas, kol atvyks greitosios pagalbos medikai.

Vos viena minute uždelsus pradinį staigios klinikinės mirties ištikto žmogaus gaivinimą, sėkmingo atgaivinimo tikimybė mažėja 10 proc. Nesunku įsivaizduoti, kokių rezultatų galima tikėtis, jei gaivinimo veiksmai uždelsiami penkias ar daugiau minučių.

Manodaktaras.lt nuotr./Justas Simonavičius

„Esant gyvybei grėsmingiems ritmo sutrikimams, sutrinka kraujo išstūmimas iš širdies į sisteminę ir plautinę kraujotaką, tuomet žmogus netenka sąmonės, o laiku nesuteikus pirmosios pagalbos, tokio žmogaus išgyvenamumo šansai menki. Taigi, jei žmogus susmunka, o bandant jį pakalbinti, nereaguoja, nekvėpuoja, reikia kuo skubiau skambinti pagalbos telefonu 112 ir kiek įmanoma greičiau pradėti pradinį paciento gaivinimą, – portalui manodaktaras.lt anksčiau pasakojo kardiologas.

Jis dalijasi patarimais, kaip reikėtų atlikti gaivinimą sustojus širdžiai. Pasak gydytojo, jei yra galimybė, geriausia krūtinės paspaudimus derinti su įpūtimais į burną: 30 paspaudimų, 2 įpūtimai į burną. Jei dėl kokių nors priežasčių įpūtimų taikyti nėra galimybės (gaivinantis žmogus to negali atlikti dėl psichologinio barjero ar higienos sumetimų, savo paties saugumo), tuomet ypač svarbu nenusisukti ir vis tiek taikyti gaivinimo veiksmus atliekant krūtinės ląstos paspaudimus, kol atvyks greitoji medicinos pagalba.

„Patogiau, jei vienas žmogus atlieka paspaudimus (apie 100–120 paspaudimų per minutę), kitas – įpūtimus. Geriausia paspaudimų greitį ir ritmą pajausti niūniuojant mintyse „Ant-kal-no-mū-rai-jo-ja-lie-tu-viai“. Vieta, kurioje spaudžiama krūtinės ląsta, yra ties krūtinkaulio viduriu, krūtinės ląstos sienoje. Svarbu spausti ne per aukštai ir ne per žemai“, – pasakojo gydytojas.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

  1. Noah O'Keeffe

    Hello
    We are interested in cooperation with you, we have some customers that are interested in your company offering, please contact us on whatsapp:+48 517 276 094
    Lets disscuss more, we are interested in long term business

    Atsakyti
  2. Daniel Robe

    Hi,
    We’re really interested in building a long-term business relationship with a company like yours. Could you please share your offerings and prices? Let’s connect on WhatsApp: +48 883 859 091

    Atsakyti
Pasidalinti Facebook'e