A.Veryga: Velykų egzaminą išlaikėme! Trečiadienį galima leisti veikti kirpykloms ir manikiūro salonams

Naujausios žinios

Antradienį Seime sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, kad iš šimto tiriamų atvejų nustatomas panašus ir vis mažėjantis kiekis teigiamų koronaviruso atvejų, todėl trečiadienį Vyriausybė svarstys galimybes dar labiau švelninti karantino sąlygas. „Šis procentas yra kurį laiką mažėjantis.

Dabar jis yra apie 0,5–1 proc. Piko metu buvo apie 13“, – kalbėjo ministras. Ketinama pamažu atnaujinti ir planinių sveikatos paslaugų teikimą. „Velykų egzaminą išlaikėme“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė A.Veryga.

Pasak jo, tai, kad augimo nėra, rodo per parą iš šimto atliktų tyrimų nustatomų diagnozių procentas. „Kol kas galime pasakyti, kad nematome ženklų, kad visuomenė ar verslai neatsakingai reaguotų į atlaisvinamas karantino sąlygas“, – sakė jis.

Todėl jau trečiadienį Vyriausybėje bus svarstoma leisti teikti grožio paslaugas, kurias galima teikti su kaukėmis. „Kalbama apie kirpyklų, manikiūro paslaugas, kur galima pasisaugoti abiem pusėms“, – teigė A.Veryga.

Sąlygų sušvelninimas galėtų būti pradėtas taikyti kitą savaitę. Ministras tikino, kad svarstoma kaukių dėvėjimą numatyti kaip rekomendaciją, o ne kaip būtinybę. Tačiau ministro teigimu, toms šalims, kur kaukės įprastos, geriau sekasi kovoti su COVID-19.

Kalbama apie kirpyklų, manikiūro paslaugas, kur galima pasisaugoti abiem pusėms. „Kol kas neblogai sekasi, tai tikėtina, kad ir vėliau kaukės bus privalomos, kur žmonės išties kontaktuoja“, – aiškino jis. A.Veryga tikino, kad laidotuvės ir kiti renginiai, kur susiburia žmonės, bus leidžiami paskutiniai.

A.Veryga pripažino, kad galima tikėtis antrosios, o gal ir trečiosios COVID-19 bangos, per kurias visuomenė turėtų įgauti imunitetą. „Ruošiamasi ne bangai, o bangavimui palaipsniui švelninant karantino priemones“, – sakė ministras.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e