Bėda, kuri gali nutikti, jeigu visada per ilgai miegosite

Naujausios žinios

Pailgėjęs miegas dienos metu arba miegas ilgiau nei devynias valandas naktį gali padidinti insulto riziką . Tai teigiama Kinijos mokslininkų straipsnyje, paskelbtame žurnale „Neurology“.

Mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie dienos metu reguliariai pykčiojo daugiau nei 90 minučių, 25% dažniau patyrė insultą nei tie, kurie pūtė iki 30 minučių.

Be to, tiems, kurie miegojo devynias ar daugiau valandų per dieną, insulto rizika padidėjo 23%. Taip pat pažymima, kad žmonės, kurie miegojo daugiau nei devynias valandas per dieną ir ilgą laiką miegojo dienos metu, 85% dažniau patyrė vėlyvą insultą.

Tyrime dalyvavo 31 750 Kinijos gyventojų, kurių amžiaus vidurkis buvo 62 metai. Stebėjimai buvo atliekami vidutiniškai šešerius metus.

Eksperimento pradžioje jie neturėjo insultų ar kitų sveikatos problemų, tačiau darbo pabaigoje buvo užfiksuoti 1 557 insulto atvejai.

Tuo pat metu darbo autorius, Huazhong mokslo ir technologijos universiteto Wuhan mieste medicinos mokslų daktaras Xiaoming Zhang patikslina, kad tyrimas neįrodo priežasties ir pasekmės, kiek ilgas miegas daro įtaką insulto atsiradimui, tačiau parodo, kad jos gali būti susijusios. Anot jo, žmonėms, kurie ilgai miega, padidėja cholesterolio kiekis ir padidėja juosmens apimtis, o tai, savo ruožtu, yra padidėjusios insulto rizikos požymiai.

Ar jums patinka miegoti ilgiau?


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e