Ekspertai sako, kad naujoji koronaviruso atmaina jau Lietuvoje

Naujausios žinios

Prezidentūros suburta sveikatos ekspertų taryba siūlo nedelsiant pradėti analizuoti koronaviruso mutacijas, ko Lietuvoje plačiai nebuvo daroma iki šiol.

Tai pirmadienį buvo aptarta nuotoliniame prezidento Gitano Nausėdos, premjerės Ingridos Šimonytės, sveikatos apsaugos ministro Arūnu Dulkio ir ekspertų susitikime.

Vilniaus universiteto (VU) profesorė Edita Sužiedėlienė sako neabejojanti, kad pastaruoju metu COVID-19 mutacijų galėjo atsirasti ir Lietuvoje, todėl būtina stebėti jų plitimą.

„Reikia stebėti tų variantų plitimą ir vykdyti nuolatinį monitoringą, bet yra viena su monitoringu susijusi didelė problema – reikia atlikti visą viruso genomo analizę, Didžioji Britanija tuos tyrimus yra išplėtojusi iki labai didelio masto.

Mes, deja, tuo pasigirti negalėtume“, – sakė E. Sužiedėlienė.

„Ekspertų taryba šitoje vietoje rekomenduoja mokslo centruose konsoliduoti pajėgas ir tyrėjų kompetencijas, kad būtų galima sistemiškai pradėti, neatidėliojant, analizuoti virusų, cirkuliuojančių Lietuvoje, genomus“, – teigė profesorė.

Ji pridūrė, kad prieš keletą dienų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras išleido „gana primygtinio pobūdžio“ rekomendacijas nedelsiant pradėti tokius tyrimus.

E. Sužiedėlienė sako, kad reiktų stebėti iš Didžiosios Britanijos atvykusius Lietuvos piliečius, į tai turėtų dėmesį atkreipti valdžios institucijos.

„Tai čia yra įprastiniai epidemiologiniai standartai, į ką dabar reikėtų atkreipti dėmesį ir taip pat valdžios institucijoms, sprendimų priėmėjams organizuoti savo darbą“, – tvirtino VU profesorė.

Šaltinis: lrytas.lt


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e