Neregėtas smurto protrūkis Akmenės rajono gimnazijoje – mokiniai klasioką talžė diržais (N-18)

Naujausios žinios

Šią savaitę vieną iš Akmenės rajono gimnazijų sukrėtė dar neregėtas smurto protrūkis – įtariama, kad prieš kūno kultūros pamoką du mokiniai diržais talžė į kampą įspraustą berniuką. Kol vaiko teisių apsaugos specialistai ir policija tiria šį įvykį, kitų mokinių mamos bijo, kad atsakomybė kris ir ant įvykį stebėjusių vaikų.

Vaizdo įrašas, kuriame yra užfiksuotas smurto protrūkis gimnazijoje prieš mokinį, dar šią savaitę išplito socialiniame „Facebook“ tinkle. Užfiksuotoje vaizdinėje medžiagoje matoma, kaip du mokiniai agresyviai diržais talžo į kampą įspraustą berniuką.

Smurtavo prieš kūno kultūros pamoką

Penktadienio rytą su naujienų portalu tv3.lt susisiekė vieno iš mokinių mama Liucija (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi), kuri patikino, kad užfiksuoti vaizdai įraše iš tiesų yra tikri ir jie vyko šią savaitę jos sūnaus lankomoje vienoje Akmenės rajono gimnazijoje.

Dar trečiadienį iš mokyklos grįžęs jos sūnus, mamai papasakojo, kokie kraupūs dalykai tą dieną dėjosi mokykloje. Pasak moters, bijodami pasipriešinti agresyviems bendraklasiams, kiti mokiniai jų smurtą užfiksavo, filmuodami telefonu.

Tiesa, Liucija patikina, kad tai jie darė tikrai nenorėdami pasityčioti, o priešingai – parodyti, kokie dalykai vyksta jų mokykloje.

„Mano sūnus užvakar grįžo iš mokyklos ir viską papasakojo apie šį įvykį. Tai vyko trečiadienį prieš kūno kultūros pamoką, kai mokiniai persirenginėjo kambaryje. Klausiau, kodėl tą berniuką mušė, mano sūnus atsakė, kad priežasties tam nebuvo“, – patikina dešimtoko mama.

Smurtautojus žino iš anksčiau

Moteris pasakoja, kad visus tris berniukus, užfiksuotus vaizdo įraše, ji žino. Kitų dviejų paauglių talžomas mokinys, pasak Liucijos, yra labai ramus vaikas, mažesnio ūgio ir tikrai nekonfliktiškas. O štai apie kitus du agresyviai nusiteikusius mokinius dešimtoko mama turi, ką pasakyti:

„Miestelis mūsų nedidelis, daug žinome vieni apie kitus. Vienas iš mušeikų dar anksčiau pasižymėjo itin dideliu agresyvumu ir grubumu. Kai vykdavo užsiėmimai pirmoje-antroje klasėje kultūros namuose, jis kitus vaikus gąsdindavo. Jis verslininko sūnus, lankė šaulius, o dabar lanko boksą.

O antrasis berniukas – mokyklos direktoriaus giminaitis, sūnėnas“, – teigia Liucija.

Moteris tikina, kad ji savo sūnų stengiasi auklėti krikščioniškai, todėl, kai berniukas mamai papasakojo apie šį įvykį, jai iš karto kilo klausimas, kodėl kiti mokiniai nestojo ginti skriaudžiamo bendraklasio.

„Mes su sūnumi pasikalbame labai daug apie mokyklos reikalus, sakau, kaip tu galėjai stebėti ir nieko nedaryti? O jis man atsakė, kad jie bijojo likti kalti, nes direktorius savo sūnėną tikrai ištrauks ir nieko jam nebus“, – sako pašnekovė.

Bijo dėl savo sūnaus, kuris stebėjo įvykį

Pasiteiravus, kas nufilmavo minėtą vaizdo įrašą ir ar jis iš tiesų yra tikras, dešimtoko mama patikina, kad jis tikrai yra autentiškas, o jį nufilmavo vienas iš mokinių:

„Vienas klasiokas turėjo telefoną, vaikai galėjo padaryti tik du dalykus – arba bėgti ir pranešti, kas čia vyksta arba galėjo viską įrašyti. Ne tam, kad pasityčiotų, o tam, kad paviešintų visą šią situaciją ir parodytų, kad berniukas buvo mušamas“.

Liucija pasakoja, kad galbūt ji į žiniasklaidą dėl šio įvykio ir nebūtų kreipusis, tačiau penktadienio rytą moteris sulaukė informacinės žinutės iš klasės auklėtojo, kurioje teigiama, kad jos vaikas taip pat bus patrauktas atsakomybėn. Mat šį įvykį stebėję mokiniai taip pat kalti.

„Bandoma lipdyti, kad tai yra grupinis įvykis ir visi kalti, kurie stebėjo. Aš manau, kad nori išsukti tuos vaikus, jie bando paimti visus, kurie stebėjo, padaryti, kad jie irgi dalyvavo patyčiose ir jie irgi taip pat yra atsakingi.

Man taip neatrodo, kad jie yra atsakingi už šį atvejį, kad jie stovėjo nuošalyje ir buvo suvaržyti šoko, baimės.

Vaikai bus tardomi, klausinėjami, bus primetama, kad jie irgi tame reikale dalyvavo. Kitą vertus, jeigu jie būtų aktyviai darę, ar nebūtų kritusi ant jų dėmė, kad jie pradėjo visą šį reikalą? Gal būtų išsisukę tikrieji mušeikos“, – dvejoja berniuko mama.

Mokykla apie įvykį žino

Susisiekus su minėtos Akmenės rajono gimnazijos direktoriumi, vyras iš pradžių į šią situaciją sureagavo juokaudamas, o vėliau patikino, kad apie minėtą atvejį žino.

„O jūs įsitikinę, kad ten nėra suvaidinta? Čia aš juokais sakau. Apie šį įvykį žinome, informacija perduota policijai ir vaiko teisių apsaugos specialistams. Kol vyksta tyrimas, plačiau komentuoti negaliu“, – patikina gimnazijos direktorius.

Susisiekus su Šiaulių apskrities vaiko teisių tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyr. specialiste Silva Šimkevičiene, atstovė patvirtino, kad pranešimas apie minėtą įvykį Akmenės rajone buvo gautas ketvirtadienį elektroniniu paštu:

„Pranešimas buvo gautas el. paštu iš galimai nukentėjusio įstatyminio atstovo, t.y. tėvų, ir gimnazijos direktoriaus (telefonu) gavo informaciją apie kitų nepilnamečių smurto panaudojimą nepilnamečio atžvilgiu gimnazijoje“.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai nedelsiant vyko bendrauti su galimai nukentėjusiu ir galimai smurtavusiais nepilnamečiais vaikais, jų įstatyminiais atstovais, mokyklos administracija, siūlė pagalbą vaikams/šeimoms, aiškinosi situaciją su Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi bei atliko kitus veiksmus.

Berniukui medicininės pagalbos neprireikė 

Anot S. Šimkevičienės, tokio pobūdžio pranešimas apie smurtą minėtoje mokykloje buvo gautas pirmą kartą. O gimnazijos direktorius glaudžiai bendradarbiauja su vaiko teisių apsaugos skyriumi, teikia informacija. Mokykloje turėtų būti aktyviau teikiama psichologinė pagalba.

Pasiteiravus, kaip jaučiasi nukentėjęs berniukas, atstovė patikina, kad jis didelių nusiskundimų neturėjo.

„Kovo penktą dieną galimai nukentėjęs berniukas pokalbio metu buvo guvus, geranoriškai bendravo. Nurodė, jog jaučiasi gerai, jam niekur neskauda, medicininės pagalbos nereikia“, – priduria atstovė.

Smurtavusių berniukų šeimos dėl galimų vaiko teisių pažeidimų iki šiol specialistams nebuvo žinomos.

Šaltinis


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e