Siekiant suvaldyti delta (indiškosios) atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškas testavimas privalomas tampa nepersirgusiems ir nepaskiepytiems krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros sričių, maitinimo įstaigų darbuotojams
Taip pat testavimas privalomas tampa kariams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams, bei žmonėms, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais.
Tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų. Dėl profilaktinių darbuotojų COVID-19 tyrimų nereikia kreiptis į šeimos gydytoją – registruotis privalomam testavimui galima per 1808.lt platformą. Kol kas tai bus atliekama valstybės lėšomis.
Atsisakius ar dėl kitų priežasčių neatlikus privalomo periodinio testavimo, darbuotojas gali būti laikinai nušalintas nuo darbo, nemokant jam atlyginimo iki tos dienos, kol pasitikrins, ar neserga užkrečiamąja liga.
Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, gali susiklostyti situacija, kad terminas tikrintis sueis darbuotojui būnant užsienyje, pavyzdžiui vežėjams. Tokiais atvejais būtinasis testavimas turi būti atliekamas grįžus į Lietuvą ne vėliau kaip per 48 valandas nuo atvykimo.
Karštosios linijos koordinatorė: COVID-19 testavimo kai kur reikia laukti ir 5 dienas
Nuo pirmadienio išplėtus privalomą periodinį testavimą dėl COVID-19, kai kuriuose miestuose procedūros reikia laukti ir keturias ar penkias dienas, sako Karštosios linijos 1808 koordinatorė Greta Beinaravičiūtė.
„Yra didžiulė problema mobiliuosiuose punktuose, kadangi yra reikalingo testo, vadinamojo greitojo antigeno, stinga beveik visuose miestuose. Tuo pačiu noriu priminti, kad testuotis reikia kas 7 arba kas dienų. Vietų dabar stinga todėl, kad dabar visi suskubo testuotis kaip išeidami į darbą. Tad kantrybės truputį, kadangi mobiliųjų punktų pajėgumai ir žmogiški resursai yra riboti“, – LRT radijui pirmadienį sakė G. Beinaravičiūtė.
Pasak jos, didžiuosiuose miestuose testavimo reikėtų laukti daugiausiai 1-2 dienas, tačiau yra „daugybė miestų kur reikia laukti ir keturias ar penkias dienas“.
Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė ragina žmones skiepytis ir taip prisidėti prie „efektyvesnio pandemijos valdymo“ bei išvengti periodinio testavimo procedūrų.
Pakeitimus inicijavusi Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad privalomo periodinio testavimo apimtys išplėstos, siekiant greičiau išaiškinti naujus delta atmainos atvejus.
Šaltinis: lrytas.lt