
Homofobiškais pareiškimais garsėjantis Seimo narys Petras Gražulis ir vėl atkreipė į save dėmesį. Šiomis dienomis parlamentaras uostamiesčio centre šoko skambant homoseksualius žmones menkinančiam kūriniui. Pats politikas tvirtina buvęs pakviestas ir atvykęs palaikyti prieš karantino suvaržymus protestavusių sportininkų. Tiesa, šiuo politiko pasirodymu jau susidomėjo kelių pranešimų sulaukę policijos pareigūnai, dėmesį atkreipti pažadėjo ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija.
Sekmadienio vakarą greta Danės upės parkelyje laiką leidžiantys žmonės gūžčiojo pečiais išvydę nuostabą keliantį vaizdą – šuoliavimo batais apsiavusi grupelė žmonių šoko garsiai skambant skandalingam kūriniui „Kas nešokinės“.
Žmonės pastebėjo, kad viena centrinių šokio figūrų – Seimo narys Petras Gražulis. Tai, kad dalyvavo tokioje akcijoje, pripažino ir pats politikas. Tiesa, tvirtino taip siekęs palaikyti prieš karantino suvaržymus protestuojančius sporto entuziastus ir verslininkus. Akcija esą mėginta atkreipti šalies valdžios dėmesį ir skatinti atverti sporto klubus.
„Ten galbūt tokia protesto akcija vienos iš sporto rūšių, kur jie tokiais įdomiais batais šokinėja. Jie sako, niekaip nesupranta, kodėl neleidžia klubuose treniruotis. Seimas priėmė Seimo nutarimą, kad Vyriausybė dėtų pastangas, jog žmonės sveikai gyventų, sportuotų, grūdintųsi. Tokiu būdu mes kovojame ir su tuo pačiu kovidu. Kuo imunitetas stipresnis, tuo žmonės mažiau susirgs“, – dėstė P. Gražulis.
P. Gražulis: „Visai nebloga daina“
Seimo narys tvirtino, kad šokti pagal abejotinos vertės muzikos kūrinį „Kas nešokinės“ pasiūlė akcijos organizatoriai, tačiau pripažino nesipriešinęs tokiam siūlymui.
„Kadangi tokie batai įdomūs – šokinėja, tai tokią dainą ir parinko. Čia sportininkai parinko. Aš – nieko prieš. Visai nebloga daina. Sakė, galėsiu pastovėti, bet sakau: jeigu pastovėsiu, nešokinėsiu, tai apie mane ne taip pagalvos“, – dėstė P. Gražulis.

Pašnekovas tvirtino nebijantis sulaukti kritikos dėl tokio daugeliui nuostabą keliančio poelgio.
Atrodo, kad politiko nuo dalyvavimo homofobija persmelktoje akcijoje nesustabdė nei šokiui pasiūlytas muzikos kūrinys, nei tai, jog šokant susitiko daugiau nei vienas šeimos ūkis, o tai jau būtų ir karantino taisyklių pažeidimas.
Pats P. Gražulis aiškino, kad akcijos metu buvo išlaikomi saugūs atstumai.
Savivaldybė leidimo nedavė, įvykį vertina policija
Sekmadienį vykęs pasišokinėjimas netoli Danės upės nuostabą sukėlė ir Klaipėdos savivaldybės darbuotojams, į kuriuos įprastai dėl leidimų kreipiasi renginių organizatoriai.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis teigė, kad jokiam renginiui, vykusiam šalia Danės upės, nebuvo išduota leidimo.
„Leidimo jokio nedavėme. Savaitgalį vyko tik vienas renginys – pajūryje su automobiliais. Toks, kokiam galima vykti. O šiaip kiti renginiai nevyksta“, – akcentavo M. Poimanskis.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė teigė, kad savaitgalį piliečių pranešimų apie aptariamą incidentą policija negavo, tačiau pirmadienį sulaukus žiniasklaidos pranešimų planuojama įvertinti akciją teisiniu požiūriu – tiek dėl galimų karantino sąlygų pažeidimų, tiek dėl kitokių viešosios tvarkos pažeidimų.
Policija akcentuoja, kad gyventojai, kaskart pastebėję įtarimų keliantį elgesį, prašomi apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė teigė, kad kol kas vaizdo įrašo, kuriame užfiksuotas Seimo narys, dar nematė, tad neskubėjo vertinti Seimo nario veiksmų, tačiau neatmetė, jog situacija bus aptarta artimiausiame posėdyje.
„Kol kas gyvename laisvoje šalyje, tai renkamės sau patinkančią muziką. Mes jo skonio turbūt jau nepakeisime. Kokie tie įrenginiai – reikėtų pasižiūrėti. Reikėtų pažiūrėti kontekstą. Trečiadienį – Etikos ir procedūrų komisija, tad jeigu pažiūrėsime atidžiau, galbūt aptarsime. Kadangi komisija bendrai sprendžia, tai padiskutuojame apie tokius atvejus, kurie buvo visuomenėje, žiniasklaidoje“, – dėstė A. Norkienė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad politikams taikomi aukšti skaidrumo ir elgesio etikos standartai, tad visuomet verta įvertinti galimas savo veiksmų pasekmes.
„Petras tikrai nėra tas, kuris mūsų komisijoje nėra buvęs. Jis dažnai būna vienas populiaresnių mūsų tyrimo objektų. Kiek padedame jam susivokti, nežinau, bet bandome“, – teigė komisijos pirmininkė.
Be to, A. Norkienė neslėpė, jog būtų įdomu įvertinti ir politiko ryšius su akciją organizavusiais verslininkais, mat Seimo narių ir verslo santykiai yra aiškiai reglamentuoti.
Į klausimą dėl dainos neatsakė
P. Gražulis pasakojo, kad į akciją jį pakvietė minėtais batais šokinėti mokančios įmonės „Kangoo Club“ atstovė Brigita Barkauskaitė.
Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyriausiąja bibliotekininke projektinei veiklai ir viešinimui dirbanti B. Barkauskaitė daugžodžiauti atsakydama į LRT.lt klausimus nebuvo linkusi, tačiau pažadėjo visą informaciją, susijusią su akcija, atsiųsti elektroniniu paštu.

B. Barkauskaitės atsiųstame laiške nemažai kritikos žeriama Vyriausybei dėl karantino ribojimų, akcentuojama menka pagalba verslui.
„Šiandien sporto ir sveikatingumo sektorius, negalėdamas veikti nuo 2020 m. lapkričio 7 d. (net 6 mėnesius), svyruoja ant bankroto ribos – uždaromi sporto klubai, atleidžiami sporto ir sveikatingumo treneriai. Pagalbos paketas sporto sektoriui kelia juoką – jo nėra arba net nepakanka patalpų nuomos išlaidoms padengti. Ką daryti? Šiandien jaučiamės taip, lyg valdžiai būtų kur kas svarbiau įtvirtinti nutarimus dėl tradicinės šeimos sampratos pakeitimo, sunkiai protu suvokiamų lyčių keitimo klausimų ir kitų keistų sprendimų, nei užtikrinti sporto ir sveikatingumo paslaugų prieinamumą“, – rašoma „Kangoo Club“ komandos pasirašytame pranešime.
Vis dėlto į klausimą, kodėl šokiui protesto akcijos metu buvo pasirinkta daina „Kas nešokinės“, B. Barkauskaitė neatsakė.
Šaltinis: lrt.lt