Policija jau intensyviai ruošiasi naujam mitingui

Naujausios žinios

Po to, kai rugpjūčio 10 dieną prie Seimo surengtas mitingas peraugo į riaušes, Vilniaus miesto savivaldybė atšaukė visus iki metų galo susibūrimams išduotus leidimus. Visgi mitingo organizatoriams toks sprendimas nė motais, jie jau skelbia apie planus rengti dar vieną mitingą, net jei leidimas ir nebus gautas. Policija sako stebinti su mitingu susijusią informaciją, o savivaldybė teigia dar neįvertinusi, ar suteikti mitingui leidimą.

Prieš savaitę vykusiam mitingui organizatoriai buvo gavę leidimą. Tiesa, jis galiojo iki 17 val., o leidimo galiojimui pasibaigus mitingo dalyviai nesiskirstė. Taip jų susirinkimas tapo nesankcionuotas, o veiksmai – neteisėti.

Po to, kai mitingas peraugo į riaušes, Vilniaus miesto savivaldybė pranešė atšaukianti ir ketinanti iš naujo svarstyti visus iki metų galo susibūrimams, arba kitaip tariant – mitingams, išduotus leidimus. Tačiau rugpjūčio 10-ąją vykusio mitingo organizatoriai ketina rinktis, jei prireiks, ir be leidimo.

Socialiniuose tinkluose jau pasirodė ir žinutės su kvietimais registruotis kelionei autobusu į Vilnių.

„Prasideda klaipėdiečių ir aplinkinių rajonų dalyvių registracija į autobusus rugsėjo 10 dieną norintiems vykti į mitingą Vilniuje. <…> Mitingas įvyks bet kokiu oru ir bet kokiomis sąlygomis“, – skelbiama viename iš kvietimų.

Portalas LRT.lt primena, kad rugsėjo 10 diena mitingui pasirinkta neatsitiktinai – tądien prasideda Seimo rudens sesija. Socialiniuose tinkluose sklinda žinia esą leidimai renginiui su savivaldybe suderinti, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė portalui LRT.lt patvirtino, kad kol kas būsimasis mitingas dar nebuvo vertintas.

Renginio dar neįvertino

Klausimus dėl rugsėjo 10 dieną planuojamo mitingo LRT.lt išsiuntė Vilniaus miesto savivaldybei. Miesto mero patarėjas Karolis Vaitkevičius atsakė, kad visi išduoti leidimai susirinkimams iki metų galo yra atšaukti, bus svarstomi iš naujo konsultuojantis su policijos pareigūnais ir Valstybės saugumo departamentu (VSD).

Kaip portalą informavo savivaldybė, rugsėjį planuojamas mitingas dar nebuvo vertintas, tačiau bus vertinamas iš naujo.

„Atvejais, kai žmonės renkasi į nesankcionuotus susirinkimus, viešąją tvarką turi užtikrinti teisėsaugos pareigūnai“, – nurodė sostinės mero patarėjas K. Vaitkevičius.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Stebi su mitingu susijusią informaciją

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresniojo specialisto Tomo Bražėno raštu perduotame komentare nurodoma, kad sostinės policija stebi viešąją erdvę ir joje pasirodžiusią įvairią informaciją, susijusią su planuojamu mitingu, ją vertina.

Be to, anot Vilniaus policijos atstovo, mitingo organizatoriai yra informuoti apie atsakomybę, jei planuotų vykdyti mitingą negavę tam leidimo.

„Nepriklausomai, koks bus savivaldybės priimtas galutinis sprendimas dėl leidimo organizuoti mitingą, policija tinkamai užtikrins jai pavestas viešosios tvarkos ir saugumo funkcijas, pareigūnai pasiruošę reaguoti į bet kokias galimas provokacijas ir imtis atitinkamų priemonių“, – rašoma komentare, perduotame LRT.lt.

Jau rinkosi be leidimo

Portalas LRT.lt primena, kad birželio viduryje be leidimo sostinėje buvo surengtas trijų dienų mitingas. Tuomet jo organizatoriai ir dalyviai sakė susirinkę „grupėmis po 15“, nes tokiu atveju leidimas nėra reikalingas.

Vieną dieną jie mitingavo prie Seimo, vieną prie Vyriausybės ir vieną prie prezidentūros. S. Daukanto aikštėje, kur būriavosi žmonės, pasirodė ir Gitano Nausėdos patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis, jis kreipėsi į susirinkusiuosius ir dėkojo jiems už aktyvumą.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e