S. Skvernelis pranešė: Ruoškites bus įvestas visuotinis karantinas visoje šalyje

Naujausios žinios

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl visuotinio karantino šalyje, jis būtų įvedamas nuo šeštadienio mažiausiai trims savaitėms, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Negerėjant epidemiologinei situacijai rytoj Vyriausybei bus siūloma įvesti visuotinį karantiną nuo šeštadienio vidurnakčio, kuris turėtų trukti tris savaites. Apie tai antradienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

Savaitgalį fiksavus didžiausią per parą tiek užsikrėtimų koronavirusu, tiek mirčių nuo jo skaičių Vyriausybė praneša apie naujausius priimtus sprendimus dėl pandemijos suvaldymo.

„Deja, norėjosi kad tokių priemonių būtų galima išvengti, bet klausomės medikų, specialistų. Matyt, kitos alternatyvos neturime”, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis informavo, kad rytoj, trečiadienį, Vyriausybei bus siūloma visuotinį karantiną nuo šios savaitės pabaigos, greičiausiai šeštadienio vidurnakčio.

Kaip kalbėjo premjeras, Vyriausybės suburta COVID-19 valdymo grupė pateikė siūlymus, kuriems visiems buvo pritarta. Jis pabrėžė, kad daugiau detalių bus pateikta rytoj Vyriausybės posėdyje.

Draudimai bendrauti šeimoms, judėjimo nedraus

Kaip pranešė premjeras, bus siūloma susilaikyti nuo kontaktų su kitų šeimų/namų ūkių nariais.

Įvedus karantiną bus draudžiama bendrauti daugiau nei dviejų šeimų arba dviejų namų ūkių sudarančių šeimų asmenims. Iš viso – ne daugiau kaip 10 asmenų. Draudimai įsigaliotų visos šalies mastu.

Kelionės šalies viduje nėra draudžiamos, bet ir nerekomenduojamos.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Transporte bus įvedami panašūs ribojimai, kaip buvo pavasarį. Bus būtina laikytis atstumų, keliauti tik užimant sėdimas vietas, naudojant tam tikrą išsodinimo schemą.

Asmeninės šventės yra nerekomenduojamos, vestuvėse, laidotuvėse galės dalyvauti ne didesnės nei 10 žmonių grupės. Joje gali dalyvauti tik artimi giminaičiai.

Taip pat bus siūloma bažnyčiai nutraukti visas tiesiogines pamaldas, pereiti prie nuotolinio bendravimo.

Maistas – tik išsinešimui, sporto klubus uždarys

Viešojo maitinimo įstaigų darbas bus nutraukiamas, bus leidžiamas tik maistas išsinešimui. Ypatingų ribojimų dėl maisto prekių parduotuvių ir vaistinių nebus, jos veiks įprastu režimu. Svarbu bus riboti pirkėjų srautus, užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam pirkėjui.

„Siūlymai dėl kirpyklų, grožių salonų ribojimai neturėtų būti absoliutūs, kokie buvo pavasarį. laikantis higienos ir saugumo reikalavimų, išankstinės registracijos“, – sakė S. Skvernelis.

Kaip informavo jis, yra siūloma stabdyti masažo kabinetų veiklą, išskyrus medicinos procedūras.

Taip pat stabdomą sporto klubų, baseinų, SPA veikla. Siūloma drausti ir šokių, dainavimo, kitus kontaktinius užsiėmimus.

„Kalbant apie sportinę, individualią veiklą, galima rengti tik individualias treniruotes lauke, ne lauke tą daryti galės individualiai dviese arba su šeimos nariais išlaikant visas būtinas sąlygas. Tačiau kokie bus galimi galutiniai sprendimai, paminėsime rytoj“, – sakė premjeras.

Darželiai neužsidarys

Bus siūloma, kad pradinis, priešmokyklinis ugdymas darželyje veiktų be apribojimų, bet tėvai turėtų patys teisę spręsti, ar leisti vaikus į darželius.

Mokyklose siūlomas nuotolinis arba mišrus mokymo būdas, kada 50 proc. ugdymo vyksta nuotoliniu būdu, 50 proc. – nenuotoliniu.

„Tačiau detalės bus rytoj, greičiausiai daug dalykų bus palikta spręsti pačioms mokykloms, jų steigėjams, atsižvelgiant į situaciją“, – sakė jis.

Neįgaliųjų dienos centrai tęsia veiklą, jeigu įmanoma visiems proceso dalyviams užtikrinti kaukių dėvėjimą ir socialinę distanciją. Aukštosios mokyklos numatoma vykdyti nuotolinį mokymą.

Sporto renginiai galėtų vykti be žiūrovų.

Kaip bus teikiamos gydymo paslaugos?

Kaip pabrėžė premjeras, aktyviai diskutuotas klausimas dėl gydymo paslaugų.

Numatoma, kad pilnai turės būti užtikrinama skubi pagalba, taip pat pilnai užtikrinama COVID-19 diagnostika, gydymas, izoliacija; pilnai užtikrinama planinė neatidėliotina pagalba, kurios nesuteikus gali reikšmingai pablogėti paciento būklė.

Tik tose įstaigose, kur organizuojamas Covid-19 gydymas gali būti proporcingai gali būti ribojama planinė pagalba, siekiant užtikrinti anksčiau įvardintų principų laikymąsi.

Premjeras garantavo, kad nebus ribojamos privačiai teikiamos paslaugos.

Bendrai siūloma visas paslaugas, kurias galima teikti nuotoliniu būdu, ten ir perkelti.

„Nepaprastai sunki žiema“

Dar šeštadienį reaguodamas į naujausius užsikrėtimo Covid-19 duomenis premjeras pabrėžė, kad greičiausiai artimiausiu metu reikės daryti pauzę nuo įprasto gyvenimo.

„Visoje Europoje turime sparčiai prastėjančią COVID-19 situaciją. Tai bus nepaprastai sunki žiema. Kasdien augantys susirgimų ir netekčių skaičiai aiškiai signalizuoja, kad privalome imtis griežtesnių veiksmų.

Jau kelias dienas ir asmeniškai kalbuosi su mūsų mokslininkais bei medikais. Faktas kaip blynas: priemonių pasirinkimas nėra didelis. Panašu, kad artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mus įprasto gyvenimo“, – rašė jis savo „Facebook“ paskyroje.

Vakcina arba karantinas

Anot jo, visų Europos (ir ne tik) šalių praktika rodo viena: kokių tik veiksmų nebuvo imtasi, kokių strategijų nebuvo taikyta, vis tiek galiausiai prieinama prie vienos ir tos pačios išvados: sustabdyti infekcines ligas gali tik karantinas arba vakcina.

„Pastarosios kol kas neturime, lieka pirmasis variantas“, – dėstė jis.

Portalas primena, kad visuotinio karantino galimybės nėra atmetęs ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tikrai neatmesčiau tokios galimybės, kad gali būti ir nacionalinis karantinas paskelbtas. Kaip teisingai sakoma, vis mažesnis ir mažesnis skaičius savivaldybių yra geltonoje ar žalioje zonoje. Bet dėl to turėtų apsispręsti Vyriausybė, už ją tikrai negalėčiau pasakyti“, – penktadienį žurnalistams sakė jis.

Vis daugiau „raudonųjų“ savivaldybių

Šiuo metu karantinas paskelbtas 21-oje savivaldybėje. Pagal Vyriausybės pirmadienį priimtą nutarimą, vietinis karantinas šiuo metu paskelbtas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kauno miesto, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijose. Kiek anksčiau karantinuotas ir Raseinių rajonas.

Į raudonąją zoną nuo pirmadienio įtraukta dar 13 savivaldybių, kurioms gresia karantinas: Prienų rajono, Rietavo, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Palangos ir Panevėžio rajono savivaldybės.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e