KAŽKOKS SIAUBAS! Indijoje plinta dar viena pavojinga infekcija: miršta kas antras

Naujausios žinios

Indijoje per pastaruosius du mėnesius užfiksuota daugiau nei 45 tūkst. potencialiai mirtino užsikrėtimo „juoduoju grybeliu“ atvejų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, šalyje tęsiantis šios infekcijos protrūkiui tarp COVID-19 pacientų.

Šalies sveikatos apsaugos viceministras Bharati Pravinas Pawaras antradienį parlamentui sakė, kad nuo grybelinės infekcijos, mokslininkų vadinamos mukormikoze, mirė daugiau kaip 4 200 žmonių.

Anksčiau ši infekcija buvo laikoma labai reta, tačiau koronaviruso pandemijos metu atvejų skaičius staigiai išaugo. Užsikrėtimas grybeliu paprastai nustatomas nuo COVID-19 atsigaunantiems pacientams.

Ši liga vystosi labai intensyviai, ir pacientams neretai tenka pašalinti akis, nosį ar žandikaulį, kad infekcija neišplistų į smegenis.

Daugiau nei 50 proc. užsikrėtusiųjų miršta.

Vyriausybės duomenimis, daugiausiai atvejų – 9 348 – išaiškinta vakarinėje Maharaštros valstijoje. Iki pandemijos Indijoje vidutiniškai nustatoma apie 20 mukormikozės atvejų, o pavojus užsikrėsti dažniausiai kildavo tik silpną imunitetą turintiems žmonėms. Didesnės rizikos grupei priklausė asmenys, kurių kraujyje padidėjęs cukraus kiekis, ŽIV pacientai ir persodintų organų recipientai.

Ekspertai pastarojo meto mukormukozės atvejų gausėjimą sieja su pertekliniu steroidinių preparatų naudojimu gydant nuo COVID-19.

Indijos vyriausybė gegužę paskelbė „juodąjį grybelį“ epideminiu, reikšmingai padaugėjus užsikrėtimo atvejų ir socialinius tinklus užplūdus desperatiškiems prašymams ieškoti vaistų nuo šios ligos.

Antradienį paskelbti vyriausybės duomenys rodo, kad susirgimų skaičius pasiekė kulminaciją gegužę ir birželį, bet vėliau gerokai sumažėjo.

Tačiau laikraštis „Hindustan Times“ pirmadienį pranešė, kad šiuo metu pavojingos grybelinės infekcijos atvejų daugėja tarp vaikų šiaurinėje Radžastano valstijoje.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e