Svarsto riboti nepasiskiepijusių žmonių patekimą į parduotuves, restoranus ir renginius

Naujausios žinios

„Viena iš pagrindinių krypčių, apie kurią dabar intensyviai diskutuojame ir su kitomis ministerijomis, verslu ir įvairiomis asociacijomis, yra labai platus galimybių paso pasiskiepijusiems žmonėms įgalinimas. Nebūtinosiomis prekybos, viešo maitinimo, įvairių renginių, laisvalaikio paslaugomis galėtų naudotis tik žmonės, kurie yra saugūs“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ gąsdino viceministrė Živilė Simonaitytė.

Viceministrė sveikus žmones laiko grėsme

„Mes žiūrime kiek kitaip. Visų pirma, labai svarbu suprasti, kad žmogus, kuris nesiskiepija nuo COVID-19, kelia grėsmę ne tik sau, bet ir aplinkiniams, nes didina viruso plitimą ir galimybes užsikrėsti kitiems, didina galimybę sukelti papildomus ribojimus, vėl juos įvesti ar griežtinti. Šioje vietoje privalomas skiepijimas kaip toks, kuris yra tiesiog būtinas ir netgi galima sakyti priverstinis, apie jį mes kol kas nediskutuokime, bet diskutuokime apie tai, kaip suteikti tiems žmonės, kurie yra pasiskiepiję, daugiau galimybių, laisvių. Ir, iš kitos pusės, iš žmonių, kurie nesiskiepija, atimti tą galimybę kelti visai visuomenei rizikas. Diskusijos vyksta ir galutiniai sprendimai Vyriausybėje bus padaryti. Diskusijų spektras yra nuo visiškai minimizuotų paslaugų ar prekybos vietų, kurios buvo teikiamos žiemą, kai buvo griežčiausias karantinas, veikė tik prekybos vietos, vaistinės ir būtinosios paslaugos, iki labai plataus spektro, kas yra maitinimas, nebūtinoji prekyba, paslaugos, sportas, laisvalaikis. Visame šiame spektre mes ir galime diskutuoti, ar leisti naudotis paslaugomis, kurios tikrai nėra būtinos, žmonėms, kurie nėra pasiskiepiję“, – aiškino Živilė Simonaitytė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasidžiaugė, dėl to, kad kai kuriose šalyse jau prasidėjo diskusijos, priimami sprendimai dėl privalomos vakcinacijos tam tikroms visuomenės grupėms. Neatmetama, kad panašių sprendimų gali prireikti ir Lietuvoje.

„Skiepykimės ir nereikės dalyvauti įvairiuose testavimo algoritmuose. Vyriausybė yra apsisprendusi, kad mokyklos yra prioritetas. Turime viską kartu padaryti. Galbūt gali tekti imtis griežtesnių priemonių ir dėl testavimo, ir dėl skiepijimosi, kad visi pasiektume rezultatą, kad rudenį mokymasis sugrįžtų į kontaktinį“, – grasino A. Dulkys.

BV inf.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e