Uodų spąstai. Pasidarykite juos ir mėgaukitės!

Naujausios žinios

Visada taip yra: jūs einate į lauką kepti šašlykų, o paskui išsklaidote uodų debesis ir „apdovanojate“ save krūva įkandimų ir žaizdelių. Ką daryti, jei purškalo ar vabzdžių kremo nėra po ranka? Jums padės ši gaudyklė.

Namų gamybos uodų gaudyklė, pagaminta iš plastikinio butelio, yra paprastas, saugus ir nebrangus metodas, kurį galima montuoti bet kur. Užtruksite tik 5 minutes, o toks masalas veiks nuo 4 iki 14 dienų. Uodai, vapsvos, musės neturės nė vieno šanso!

Pasidaryk pats uodų spąstai

Uodų

Jums reikės:

  • 1,5 litro plastikinis butelis be kamštelio
  • 1 puodelis šilto vandens
  • 2 šaukštai granuliuoto cukraus
  • 1 šaukštelis sausų mielių
  • tamsaus audinio, laikraščio ar folijos

Darbo eiga:

Butelio viršutinę dalį nupjaukite taip, kad ji būtų lygi trečdaliui visos talpyklos ilgio

Į butelio dugną įpilkite stiklinę vandens, ne šiltesnio kaip 30 laipsnių. Įpilkite cukraus, gerai išmaišykite. Tada supilkite mieles ir vėl sumaišykite.

Uodų

Įdėkite nupjauta butelio dalį kaklu į vidų. Jei dalys nesutampa, patartina jas pritvirtinti juostele ar klijais. Taigi anglies dioksidas išeis tik per kaklą, o vabzdžiai nesikaups išorėje.

Dabar jums reikia apvynioti butelį audiniu ar laikraščiu ir pritvirtinti išilgai kraštų.

Uodų

Pastatykite paruoštus spąstus tamsiuose kambario kampuose. Jis gali būti naudojamas lauke, tačiau poveikis bus silpnesnis.

Uodai noriai lenda prie fermentacijos kvapo, be to, juos traukia šviesos trūkumas viduje. Bandant išeiti iš spąstų, jie juda aukštyn, bet anksčiau ar vėliau patenka į vandenį dėl siauros skylės ir lipnių sienų, kur žūsta.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Uodų masalo veikimo principas

Ši gaudyklė skirta uodams – jos čiulpia kraują. Vabzdžiai ieško aukų dėl šiluminės spinduliuotės ir iškvėpto anglies dioksido.

Pagrindiniai jauko komponentai yra mielės, šiltas vanduo ir cukrus. Atsižvelgiant į proceso alkoholinio fermentavimo, jie pagaminti pakankamai anglies dioksido, kuris taip pat traukia širšes. Spąstai veikia fermentacijos metu – nuo 5 iki 7 dienų, priklausomai nuo kambario temperatūros (kuo vėsesnė patalpa, tuo ilgiau).

Uodų

Prietaisą galima pritaikyti kitiems vabzdžiams – Vaisinėms muselės, vapsvoms ar musėms. Norėdami tai padaryti, supilkite į buteliuką stiklinę šilto vandens, ant viršaus uždėkite vaisių, medaus ar uogienės gabaliukus ant nedidelės folijos „valties“, kad masalas nenukristų. Tuo pačiu principu įstatykite buteliuko viršų ir viskas. Toks spąstai veikia iki 2 savaičių.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e