Nuspręsta: karantinas pratęsiamas iki vasaros, įsigalioja daugybė pokyčių

Naujausios žinios

Trečiadienį LR Vyriausybė nusprendė karantiną pratęsti iki gegužės 31 dienos 24 valandos.

Jau nuo pirmadienio leista mokytis vairuoti, o nuo gegužės 18 d. – atnaujinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą, odontologijos paslaugų veiklą.

Vyriausybė šiandien vykusiame posėdyje vienbalsiai pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos Seime užregistruotam teisės akto projektui dėl ketvirtojo karantino švelninimo etapo.

Nuo gegužės 11 dienos leista atvykti į Lietuvą asmenims iš Latvijos ir Estijos, netaikant jiems 14 dienų saviizoliacijos. Taip pat darbo, verslo ar studijų reikalais atvykti į Lietuvą galės ir asmenys iš kitų Europos Sąjungos valstybių. Pastariesiems, išskyrus asmenis, atvykstančius iš Lenkijos, izoliacija būtų taikoma.

Taip pat numatyta, kad į Lietuvą galėtų kursuoti keltai maršrutais tarp Kylio–Rostoko–Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Šios nuostatos įsigalios gegužės 11 dieną.

Nuo gegužės 7 d. bus leidžiama plaukioti mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis. Bus leista plukdyti didesnes nei 2 asmenų grupes, išlaikant atstumą tarp šių asmenų bei užtikrinant būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Apsauginių kaukių dėvėjimas nebus būtinas maudantis paviršiniuose vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis.

Nuo gegužės 18 d. leista vykdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą. O nuo gegužės 11 d. užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojant į užsienio aukštąsias mokyklas, jeigu egzamine dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų bei užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų.

Jau nuo gegužės 18 dienos leidžiama atnaujinti veiklą visoms grožio paslaugoms: kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitoms. Iki šiol veiklą vykdyti galėjo kirpyklos, nagų priežiūros salonai.

Nuo gegužės 18 leidžiama lankyti ir pacientus: gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka. Taip sudaroma galimybė vyrams dalyvauti gimdyme


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose veikla vis dar bus draudžiama.

Odontologijos salonų veiklą leista atnaujinti nuo gegužės 18 d. Iki šiol veikė tik kai kurie odontologijos salonai, o juose buvo galima aptarnauti tik tuose pacientus, kurie turėjo didelių nusiskundimų.

PAPILDYTA:

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui nuo gegužės 18 dienos leisti lankytis sporto klubuose privačiose treniruotėse, tačiau jas privalės vesti fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas. Pratybose galės dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

Nuo gegužės 18 d. leista vykti sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratyboms ir vidaus patalpose, jeigu visais atvejais užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Vyriausybė pritarė, kad nuo gegužės 18 d. Lietuvoje būtų galima organizuoti renginius atvirose erdvėse, užtikrinant, kad juose dalyvautų ne daugiau nei 30 žiūrovų. Taip pat organizatoriai turėtų užtikrinti saugų atstumą tarp dalyvių, t. y. turėtų būti užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių.

Nuo gegužės 30 d. tokie pat reikalavimai, kaip ir renginiams atvirose erdvėse, būtų taikomi ir renginiams uždarose erdvėse.

Vyriausybė pritarė, kad nuo gegužės 18 d. valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad dėl darbo organizavimo spręs pačios įstaigos.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e