Pradėjusi studentišką gyvenimą Roma Labžentė ėmė domėtis lengvai pagaminamais patiekalais. Svarstydama, kuo galėtų išsiskirti iš kitų tinklaraštininkų, žemaitė nutarė išsikelti iššūkį – gaminti patiekalus iš ne daugiau kaip 5 produktų. „Norėjau sau ir kitiems įrodyti, kad skaniai ir nesunkiai paruošti patiekalai neprivalo būti brangūs ar jiems reikėtų galybės ingredientų,“ – dalijasi pašnekovė. Na o viena naujausių jos užduočių – noras dalytis vakarienės idėjomis už 5 eurus – sualukė itin didelio sekėjų susidomėjimo.
– Kaip gimė jūsų meilė maistui?
– Dar mokantis mokykloje mane ėmė dominti konditeriniai gaminiai: pradėjau kepti obuolių pyragus, paprastus keksiukus, sausainiukus. „Rimtesnių“ patiekalų negaminau, nes namie turėjau prabangą – maistą gamino mama. Kai studentiškas gyvenimas su mamos įdėtais paruoštukais nusibodo, po truputį ėmiau domėtis paprastų patiekalų gamyba. Keptos bulvės, makaronai su daug sūrio ir įvairiausiais padažais, bulvių apkepai su mėsa ir sūriu suteikė ne tik šiek tiek patirties virtuvėje, bet ir padovanojo nemažai nepageidaujamų kilogramų. Po truputį atėjo suvokimas, kad maistas nebūtinai turi plaukti česnakiniame padaže. Taip pamažu ėjau link sveikatai palankesnės mitybos. Ir nors iki šiol valgau tas pačias keptas bulves ir makaronus su sūriu, tačiau tai nebėra kasdienis maistas, mieliau renkuosi sveikatai (ir figūrai) palankesnius patiekalus.
– Kaip atsirado idėja dalytis receptais socialiniuose tinkluose?
– Maistą fotografuoti man patiko visada – jau tada, kai prasidėjo pirmieji virtuvės bandymai su keptomis bulvėmis. O nuotraukas norėjosi kažkam parodyti, kiek galima jas siųsti draugėms? Tad prieš keletą metų sugalvojau jas viešinti instagrame, nes tada tai buvo tik nuotraukų dalijimosi platforma. Sukūriau paskyrą, įkėliau kelis receptus, o karantino metu, kai visi buvo įkalinti namuose, auditorija smarkiai išaugo.

– Jūsų puslapis vadinasi „5produktai“. Kodėl renkatės receptus būtent iš penkių maisto produktų?
– Kai galvojau apie paskyros pavadinimą, bandžiau suvokti, kuo galiu išsiskirti iš kitų. Nesu patyrusi virtuvės šefė, neturiu profesionalios įrangos nuotraukoms. Vadinasi, lieka reikia daryti kokį nors nuolatinį iššūkį, pavyzdžiui, ingredientų apribojimą. Mąsčiau pasirinkti „7 produktų“ pavadinimą, bet nutariau, kad 5 skamba geriau, o ir iššūkis didesnis – sau ir kitiems įrodyti, kad skaniai ir nesunkiai paruošti patiekalai neprivalo būti brangūs ar turėti galybės ingredientų. Tiesa, į šį kiekį niekada neskaičiuoju prieskonių. Visada pažymiu, kokius naudoju, tačiau tikiu, kad visi turime savo mėgstamiausius derinius, kurių daugiau mažiau laikomės.
– Kaip atsirado trumpų vaizdo filmukų idėja apie tai, ką galima pagaminti vakarienei už penkis eurus?
– Paskutiniais metais sukilus maisto produktų (ir ne tik) kainoms taupymas pasidarė aktualus ne tik man, bet ir mano sekėjams. Tad norėdama išbandyti, už kokią sumą įmanoma skaniai pavalgyti, sukūriau trumpą seriją „Taupom su 5produktais“. Iššūkio esmė – nusipirkus didesnį kiekį tam tikro maisto produkto (pavyzdžiui, kilogramą varškės ar vištienos) iš jo pagaminti 2 skirtingus patiekalus 2 žmonėms, neišleidžiant daug pinigų.
Visai neseniai internete paplito ir kitas iššūkis, kai stengiamasi pietus ar vakarienę paruošti už 5 eurus – tai bangai taip pat nesunkiai pasidaviau. Nors, pripažinsiu, šis iššūkis dar sudėtingesnis – reikia atidžiai sekti akcijas parduotuvėse ir gerai apgalvoti, ką gaminsi. Kad būtų dar įdomiau, kiekvieną video dariau vis kitoje maisto parduotuvėje.

– Kaip manote, kodėl šie video filmai tapo tokie populiarūs?
– Manau, kad šis iššūkis mano paskyroje „sprogo“ ne tik dėl to, kad gaminau iš 5 ingredientų ir iki 5 eurų sumos, bet dar ir dėl to, kad filmukus įgarsinau žemaitiškai. Esu iš Plungės ir savo kalbą laikau išskirtinumu. Man tikrai neįdomu, kad kai kurie žmonės kalbančius žemaitiškai laiko kaimiečiais – manau, kad tokių kritikų gyvenimas labai pilkas ir nuobodus.
O kalbant apie receptą, man pačiai labiausiai patiko šis varškės apkepas, kuriam vienoje maisto prekių parduotuvėje išleidau vos 4,33 eurus. Apkepus labai mėgstu ir juos valgyti galiu tiek pusryčiams, tiek vakarienei. O dar kai taip pigiai…

Reikės:
– 2 pakelių varškės (360g)
– 4 bananų
– 400 ml kefyro
– 100 g manų kruopų
– Indelio norimo jogurto
Gaminimas:
1. Tris bananus (vieną palikti papuošimui) sulaužiau gabaliukais ir sudėjau į dubenį kartu su varške. Trintuvu viską sutryniau iki vientisos masės.
2. Į tą pačią masę supyliau manų kruopas ir kefyrą, viską gerai išmaišiau.
3. Supyliau tešlą į kepimo popieriumi išklotą kepimo formą ir pašoviau kepti į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 40 minučių.
4. Šiek tiek atvėsusį apkepą supjausčiau gabaliukais, užpyliau ant viršaus jogurto ir papuošiau pjaustytu bananu.
PATARIMAS: Dėl bananų apkepas gaunasi pakankamai saldus, tad dėti saldiklio papildomai nebereikia.
– Ar visada pavyksta skaniai pagaminti? Iš kur semiatės idėjų?
– Savo paskyroje nuolat mėgstu pabrėžti, kad maisto blogeriai – irgi žmonės. Nevengiu pasidalyti nevykusiais eksperimentais, kad auditorija suprastų, jog blyneliai prikepa ne tik jiems, o bulvių košė gali nesigauti glotni net 10-ą kartą gaminant pagal savo pačios receptą.
Idėjoms dažniausiai įkvepia būtent mano auditorija, pasakydama, kokių patiekalų receptai dabar jai aktualiausi. Neretai pamačiusi gardžiai atrodančius receptus, kad ir su 10 ingredientų kiekiu, išsisaugau ir pritaikau savo paskyrai produktų kiekį sumažindama. Tačiau dažniausiai stengiuosi gaminti iš to, ką turiu: apžiūriu, kas yra spintelėse ir šaldytuve, ir bandau išsisukti su turimais produktais. Šitaip mažiau švaistau maistą, o ir pinigų galima sutaupyti.

– Ar planuojate maisto apsipirkimus, savaitės meniu?
– Ne visada, tačiau stengiuosi ugdyti šį įprotį. Pirmiausia atidžiai peržiūriu namuose turimus maisto produktus, pagalvoju, ką iš jų galėčiau pasigaminti, ir ko dar gali prireikti. Pavyzdžiui, turiu nedidelį gabalėlį maltos mėsos, makaronų ir kelias morkas. Vadinasi, galiu pasidaryti makaronų su mėsos padažu, trūksta tik pomidorų ir svogūno. Jeigu jau pirksiu pomidorų, gal pasiimti daugiau ir iš likusių pagaminti pomidorų salotas su grietine. O grietinę, kurios nesunaudosiu pomidorams, galėsiu sudėti į blynus, kuriems ingredientų kaip tik turiu.
Šitoks planavimas šiek tiek užtrunka, bet užtat nereikia kasdien vaikščioti į parduotuvę. Nors, pripažinsiu, dažniausiai vieno apsipirkimo per savaitę nepakanka: ką nors pamiršus ar pritrūkus ingredientų kuriamam receptui tenka neplanuotai užsukti į parduotuvę. Tiesa, vakarienes visada gaminu dvigubas. Vieną dalį suvalgome iškart, o kitą dalį nešamės į darbą pietums.
– Kokius receptus iš penkių produktų rekomenduotumėte išbandyti?
– Vištienos suktinukai – vienas iš populiariausių receptų, kurį sukūriau darydama „Taupom su 5produktais“ serijas. Vištieną namuose valgome labai dažnai, tad nuolat mąstau, kaip ją pateikti nenuobodžiai. Nors šie suktinukai, pripažinsiu, tikrai nenusibosta.
Taip pat kviečiu pasigaminti Napoleono pusbrolį. Mėgstu tortus, tad pagalvojau, kodėl nepabandžius pasigaminti sveikesnės Napoleono versijos? Tiesa, skonis nėra identiškas tradiciniam Napoleonui, bet kad tikrai patiks visiems ragausiantiems, – garantuoju.

Reikės:
– 350 g vištienos
– 1 paprikos
– 100 g graikiško jogurto
– 30 g švelnaus čili padažo
– 4 pilno grūdo (arba ne) tortilijų
Prieskoniams: druska, rūkyta saldžioji paprika, čili, česnakų granulės.
Gaminimas:
1. Vištieną supjausčiau kąsnio dydžio gabaliukais, susmulkinau papriką. Subėriau prieskonius ir apkepinau keptuvėje iki auksinės spalvos.
2. Pasiruošiau padažą, kuriam reikėjo tik jogurto ir čili..
3. Šiek tiek atvėsusią vištieną sudėjau į paruoštą padažą ir viską gerai išmaišiau.
4. Tortilijos centre sudėjau ketvirtadalį paruošto įdaro, susukau suktinuką, tą patį pakartojau su kitomis. Pašoviau kepti į karšto oro gruzdintuvę 200 laipsnių 7-ioms minutėms. Orkaitėje užtruks kokias 10 min. Svarbu, kad apskrustų tortilijos.
5. Ir viskas! Perpjaunam per pusę, šalia pasidedam daržovių ir skanaujam. Įdaras nėra labai šlapias, tad pakepinta tortilija neištižo net po gero pusdienio – išbandyta!

Reikės:
– 4 sluoksniuotos tešlos lapelių (rinkausi bemielę)
– 200 ml kokosų pieno kietosios dalies
– 400 ml migdolų pieno
– 3 v. š. klevų/ agavų sirupo
– 60 g kukurūzų krakmolo
Gaminimas:
1. Pirmiausia palaukiau, kol atsileis šaldyta tešla. Supjausčiau lapelius į 4 gabaliukus, sudėjau ant kepimo skardos ir subadžiau šakute. Kepiau iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15 min.l, kol apskrudo.
2. Atvėsusius tešlos gabalėlius perpjoviau per pusę.
3. Ruošiau kremą: į puodą supyliau apie 350ml migdolų pieno, kokosų pieną ir sirupą. Užkaičiau puodą ant vidutinės ugnies.
4. Tuo tarpu kitame dubenėlyje likusį migdolų pieną sumaišiau su kukurūzų krakmolu. Kai neliko gumuliukų, supyliau į jau šylantį kremą.
5. Kai kremas pradėjo burbuliuoti, nuolat pamaišant kaitinau jį dar apie 7 minutes. Kremas vos vos sutirštėjo. Palikau jį visiškai atvėsti. Atvėsęs bus tirštesnis!
6. Renkame pyragą: aš naudojau kekso formą (iš jos kiek sunkiau išimti), o geriausiai čia tiks forma nuimamais kraštais. Apatinis sluoksnis – tešlos lapelių, ant viršaus – šiek tiek kremo. Viską kartojant man gavosi 6 tešlos ir kremo sluoksniai. Viršutinis sluoksnis turi būti kremas.
7. BŪTINAI palikite keletą lapelių tiesiog sulaužymui ir papuošimui ant pyrago viršaus. Pyragą dėjau į šaldytuvą ir palikau per naktį.
8. Išėmimas: prieš išimant su mentele „apėjau” pyrago kraštus, kad atliptų nuo skardos sienelių. Tada tiesiog priglaudžiau lėkštę, apverčiau skardą ir pyragas gražiai išsiėmė. Jei naudosite formą nuimamais kraštais, bus dar paprasčiau.
PATARIMAS: Labai tiktų pertepti vieną sluoksnį mėgstama uogiene.
Что конкретно отличает дисплеи iPhone 15 и iPhone 15 Plus от своих
предшественников? | В чём отличия экранов
iPhone 15 и iPhone 15 Plus по сравнению с
предыдущими моделями? | Чем iPhone 15 и iPhone 15 Plus
отличаются в плане дисплея от прошлых поколений?
Во-первых, повышенная пиковая яркость до 2000 нит , что облегчает эксплуатацию смартфона при солнечном освещении .
По мнению Дэна, остаётся вопрос ,
сколько времени устройство сможет удерживать максимальной яркости, прежде чем
произойдёт её снижение .
Подобное случалось ранее, например, с
iPhone 13 Pro . https://macuser.ua/search?word=%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%8B+iphone+%D0%B2+%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B5