Sudervėje kebabinę bei piceriją turintis verslininkas Ąžuolas Žvagulis (38 m.) toliau džiugina savo lankytojus. Už prekystalio kebabinėje žmonės gali išvysti naują darbuotoją – jo dukrą Barborą.
Mažoji pagalbininkė darbuotis tėčio kebabinėje norėjo nuo pat mažens – sulaukusi 5-erių tėčio prašydavo prisidėti prie darbų virtuvėje.
„Anksčiau neleisdavau jai prisidėti, kadangi ji tuomet buvo mažas vaikas, kad pati nesusižeistų, ypač virtuvėje.
Dabar jai beveik 10 metų, tad sutikau. Daviau paprastus darbus, pradedant nuo skrudintų bulvyčių svėrimo – ji labai kruopščiai išmoko naudotis svarstyklėmis, net nereikėjo antrą kartą paaiškinti, po kiek turėtų būti dedama.
Taip pat daviau jai štampuoti dėžutes, lankstyti picų dėžes, štampuoti maišelius. Ji viską atsakingai atliko“, – pasakodamas naujienų portalui tv3.lt šypsosi žinomas vyras.
Anot Ąžuolo, dukra kebabinėje pradirbo 6 valandas: „Ji neverkšleno, neprašė baigti darbo, o kaip tik norėjo pasilikti ilgiau, išvažiavo ji namo. Labai didžiuojuosi savo dukra, kad ji tokia ryžtinga.“
Nori užsidirbti
Dirbti mergaitė pasiryžo norėdama pati užsidirbti pinigų – anot Ąžuolo, jų šeimoje niekas nedalijama už dyką.
„Visa šito darbo esmė yra ta, kad ji nori nusipirkti naują telefoną ir žino, kad pas tėtį ji gali padirbti ir užsidirbti. Mūsų šeimoje pinigai šiaip neskraido ir neatsiranda – vaikai ir už juos turi išmokti dirbti.
Kambario sutvarkymas visai nesiskaito, nes čia ir taip yra privalomi darbai. Tad nuo šiol Barbora prisideda prie mūsų šeimos verslo“, – teigia jis.
Versli ne tik Barbora, bet ir Inetos ir Ąžuolo Žvagulių sūnus Bernardas (7 m.). Praeitais metais jis prekiavo savo spaustomis sultimis.

„Jis pasidarė sulčių ir sėdėjo prie mano picerijos, pardavinėjo jas. Šiemet jis planuoja atidaryti savo sulčių barą, kur turbūt leisiu prisidėti ir vietinius vaikus ar klasiokus.
Taip vaikai galės užsidirbti sau. Reikia vaikus pažindinti su tuo, ką reiškia darbas, kad bent porą valandų per dieną būtų kažkoks užimtumas. Manau tai gera patirtis, iš kur tas pirmas pinigėlis ateina“, – dalijasi pašnekovas.
O idėjų verslams Žvagulių šeimoje – apstu. „Būna, kad ir patys mes vaikams pasiūlome kokią mažą versliuko idėją. Norisi vis sugalvoti, kaip ir ką jie patys gali padaryti. Dažnai jie patys prisideda paprasčiausiais darbeliais – ateina pavalo stalus, panešioja maistą.“