Vaizdingoje Vilniaus vietoje gyvenančiam Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui gali tekti atsisveikinti su būstu. Kyla abejonių, ar netoli prabangaus Laurų kvartalo stovintis namas pastatytas legaliai.
Į šiaurės rytus nuo sostinės nutolusiame, Neries pakrantėje prisiglaudusiame rajone Remigijus Žemaitaitis įsikūrė prieš daugiau nei penkerius metus. Anot Seimo nario, sklypą jis įsigijo iš buvusio bendrapartiečio, kaip ir R. Žemaitaitis, iš Šilutės kilusio Vlado Kainovaičio. Sandoris aprėpė ne tik žemės sklypą, bet ir jame buvusį pastatą. Leidimą statyti, rekonstruoti ar modernizuoti pastatus Vilniaus miesto savivaldybė išdavė 2015 m. balandžio 8 d.
Sklypas, kuriame stovi parlamentaro namas, patenka į vandenviečių pirmąją griežtojo režimo apsaugos juostą. Remiantis galiojančiais teisės aktais, bet kokia veikla, nesusijusi su požeminio vandens paėmimu, gerinimu ar tiekimu, ten yra draudžiama. Maža to, vandenvietėje negalima ne tik gyventi – ten neleidžiama būti pašaliniams asmenims, draudžiama net vaikščioti. Atsižvelgdama į kilusį skandalą, bendrovė „Vilniaus vandenys“ šalia Seimo nario namo jau pastatė tvorą – nei R. Žemaitaitis, nei jo kaimynai, nei vaizdinga gamta besižavintys pašaliniai iki Neries vingio ir jį supančio miškelio prieiti nebegali.
Sostinės savivaldos atstovai situaciją komentuoja atsargiai. „Nėra taip, kad kažkas atėjo ir susikalė namelį kažkokioje teritorijoje“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.
Jis pripažįsta, kad dalį kaltės turėtų prisiimti statybos leidimą išdavusi institucija. Jei paaiškėtų, kad politiko namas stovi nelegaliai, jį tektų griauti, o dalį išlaidų prisiimtų ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Kaip elgtis su Remigijaus Žemaitaičio turtu, aiškinasi prokuratūra. Tyrimu siekiama nustatyti, ar išduodant statybos leidimus sostinės sklypuose, patenkančiuose į požeminio vandens vandenviečių apsaugos zoną, 2008-2015 m. galėjo būti padarytos nusikalstamos veikos.
Be streso rūpinantis, kas nutiks namams, R. Žemaitaitis sako patiriantis ir papildomą spaudimą. Seimo narys jį prilygina psichologiniam smurtui – ramybės neduoda ne tik virš namo kartas nuo karto praskrendantys dronai, bet ir pranešimai policijai apie jo šeimos, neva, keliamą triukšmą. Maža to, politikas nuogąstauja, kad mokykloje dėl susidariusios situacijos pašiepiami jo vaikai.
Situacijai rutuliojantis, R. Žemaitaitis tikisi, kad prokuratūra priims protingus sprendimus. Jis yra tikras vienu – niekam neleis šmeižti savęs ir savo šeimos.