Žemaitaitis palieka Seimą – prieš balsavimą liejosi emocijų lavina, užvirė tikras pragaras

Žmonės

Antradienį Seimas nusprendė dėl Remigijaus Žemaitaičio neliečiamybės panaikinimo, ir 101 parlamentaras balsavo už šį sprendimą, taip suteikdami galimybę pradėti teisinį procesą. Nei susilaikiusiųjų, nei prieš balsavusių nebuvo.

Teisinė neliečiamybė buvo panaikinta remiantis Seimo statutu, pagal kurį, kad toks sprendimas įsigaliotų, už jį turi balsuoti ne mažiau nei 71 iš 141 parlamentaro.

Žemaitaitis nesutinka su kaltinimais

Nors Žemaitaitis pats pripažino, kad sutikta spręsti dėl jo imuniteto naikinimo supaprastinta tvarka, jis atkakliai tvirtino, kad kaltinimai prieš jį yra politinis susidorojimas. Jis kritikavo generalinę prokurorę Nida Grunskienę dėl prašymo naikinti jo neliečiamybę, o po to Seime parodė filmą, kuriame vaizduojama Izraelio invazija į Gazos ruožą ir žūstanti palestiniečių šeima.

„Šiandien jūs visi sėdėdami čia toleruojate vykdomą genocidą Gazos ruože“, – emocingai kalbėjo Žemaitaitis, akcentuodamas, kad Vakarų pasaulis ir politikai nepakankamai rūpinasi Palestinos klausimu.

Tuo metu jis taip pat kritikavo Izraelio vyriausybes ir Benjaminą Netanjahu, kurį vadino „gyvuliu be Putino“ dėl smurto Gazos ruože. Politikas tvirtino, kad nesutinka su dvigubais standartais: „Kodėl politikai, kurie kursto neapykantą dėl žydų ar kitų tautų, nesulaukia baudžiamosios atsakomybės?“

Kritiški kolegos

Tuo tarpu konservatorius Arvydas Anušauskas teigė, kad neapykantos kalba negali būti toleruojama, ir kritikavo Žemaitaitį už jo žodžius, pabrėždamas, kad kiekvienas politikas turi prisiimti atsakomybę už savo neapykantos kalbą.

Artūras Skardžius iš „Aušriečių“ bandė ginti Žemaitaitį, sakydamas, kad jis nėra antisemitizmu kaltas, tačiau paaiškino, kad jis persekiojamas už savo politinį vertinimą apie situaciją Gazos ruože. Tuo tarpu Simonas Kairys iš Liberalų sąjūdžio pabrėžė, kad šie įvykiai tapo tik „cirku“, trukdančiu Seimui pradėti svarstyti valstybės problemas.

R. Žemaitaitis nesutiko su kaltinimais ir atsisakė neliečiamybės


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Remigijus Žemaitaitis niekada neslėpė, kad pritaria savo neliečiamybės panaikinimui, tačiau kaltinimus dėl antisemitizmo ir neapykantos kalbos jis vadina neteisingais ir neturinčiais pagrindo. Pasak jo, socialiniame tinkle pasakyti žodžiai buvo neteisingai interpretuoti ir jis atsiprašė už bet kokią žalą, kuri galėjo būti padaryta žydų bendruomenei.

Kritika ir užsienio reakcijos

Žemaitaitis taip pat sulaukė tarptautinės kritikos dėl savo pasisakymų apie Palestiną ir Izraelį. Lietuvoje ir užsienyje šie pasisakymai sukėlė nemažą pasipiktinimą, ypač po Žemaitaičio dalyvavimo koalicijoje su partijomis, kurias kritikavo už tariamą antisemitizmą. Politikas reagavo į kritiką, teigdamas, kad visi jo žodžiai buvo nepagrįstai iškraipyti.

Baudžiamoji byla ir Seimo mandatų praradimas

Teisiniai veiksmai prieš R. Žemaitaitį kilo dėl jo komentaro Facebook’e apie Izraelio veiksmus Gazos ruože, kur jis buvo apkaltintas antisemitizmu. Po Konstitucinio Teismo sprendimo, kuris konstatavo, kad politiko pareiškimai pažeidė Konstituciją, Žemaitaitis atsisakė Seimo nario mandato, tačiau vėl buvo išrinktas po 2024 metų rinkimų.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e