Živilė Pinskuvienė rėžė lietuviams: „Už tai galioja ne tik viešinimas, bet ir baudos“

Žmonės

Prieš kelias dienas Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė pasidalino vaizdo įrašu, kaip autobusų stotelės šiukšliadėžėje gyventojai palieka maišus šiukšlių. Merė rėžė atvirai, kad pažeidėjų laukia ne tik viešinimas, bet ir baudos.

Socialiniuose tinkluose Ž. Pinskuvienė ne tik pasidalino vaizdo įrašu, bet ir komentaru, kad toks elgesys neliks nepastebėtas. Rėžė tiesą gyventojams Po merės įrašu kilo arši diskusija, ar toks elgesys priimtinas, ar tai nėra geresnis sprendimas nei numesti šiukšles kur nors pamiškėje. Komentaruose Ž. Pinskuvienė rėžė tiesą, kad toks elgesys – ne tik nepriimtinas, bet už jį taip pat gresia baudos.

„Gerbiamieji, jei turite noro diskutuoti, piktintis, pasitaškyti, maloniai prašau. Tam ir yra socialiniai tinklai.

Tačiau noriu padėti tašką pasvarstymuose, gal geriau šiukšles mesti atliekas miške, ar į griovį. NE. Negerai mesti nei miške, nei į griovį, nei į kaimyno kiemą, nei viešojoje vietoje (tokia yra autobusų stotelė).

Turime atliekų surinkimo sistemą, turime konteinerius, į kuriuos ir metame. Už tai mokame rinkliavą. Beje, nustatytą Lietuvos Respublikos Seimo ĮSTATYMU.

Jei sudėtinga suprasti, paaiškinu, kad visi papildomi darbai, šiuo atveju – dažnesnį, didesnių kiekių šiukšlių surinkimą autobusų stotelėse, nėra „už dyką“.

Už juos savivaldybė turi sumokėti. Taigi, mokame visi – mokesčių mokėtojai. Ar paskui nebus pasipiktinimų, kodėl kyla atliekų surinkimo kainos??? Esu tikra, kad bus.

Tai gal ir pradėkime kiekvienas nuo savęs. Sakote, išmes miške? Kam nuo to bus blogai? Juk ne kažkam kitam – mums patiems. Savo aplinką, savo gamtą šiukšliname. Patys tą „grožį“ ir matome, ir tarp jo gyvename.

O už visus pažeidimus galioja baudos. Beje, už šiukšlių išmetimą gamtoje baudos jau skiriamos jau nebe dešimtimis, bet šimtais ir tūkstančiais eurų“, – komentare rašė Širvintų rajono merė.

Kreipėsi į gyventojus

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Širvintų rajone vaizdo kameros užfiksavo, kaip autobusų stotelės šiukšliadėžėje kai kurie gyventojai palieka ne pavienes šiukšles, o jų prikimštus maišus. Tai papiktino Širvintų rajono merę Živilę Pinskuvienę, kuri rėžė atvirai: pažeidėjai bus ne tik viešinami, bet ir „apdovanojami“ baudomis.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Mieli žmonės, mes jau sakėme, kad nesitaikstysim su tuo, kas vyksta. Kameros – visose stotelėse. Ir kitaip nebus. Pažeidėjus ne tik viešinsim, bet teks susimokėti ir baudas. 

Nemalonu? Tada galvokit, ką darot. Šiukšliadėžės autobusų stotelėse – ne konteineriai! Jos skirtos smulkioms keleivių atliekoms. Tikrai ne pritrombuotiems šiukšlių maišams, atvežamiems iš privačių valdų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė merė.

Šiuo metu Širvintų rajone autobusų stotelėse, net ir įrengtose regioniniuose keliuose, vykdoma pažeidimų prevencija ir kabinamos vaizdo kameros.

Šį kartą pažeidimai užfiksuoti Širvintų seniūnijoje ties Puorių k. sodais. „Širvintų seniūnija laukia prisistatant pažeidėjų Vilniaus g. 86, Širvintose arba paskambinant tel. 8 686 22 143  O gyventojų labai prašau: švaros taisyklių laikykimės patys ir netoleruokime pažeidimų. Juk gyvenamoji aplinka priklauso kiekvienam iš mūsų“, – ragino Ž. Pinskuvienė.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e