Žiniasklaidoje viena panevėžietė pasipiktino pamačiusi, kaip parke šalia vaikų žaidimų aikštelės deginasi moteris. Panevėžietės nuomone, tai – nepadorus elgesys, jai antrino ir kiti vaikus prižiūrintys tėvai. Dėl viešoje vietoje besideginančios moters panevėžietė kreipėsi net į policiją. Visgi pareigūnai, gavę moters nuotrauką, nusprendė, kad viešosios tvarkos ji nepažeidė, mat dėvėjo maudymosi kostiumėlį.
Vilniaus miesto savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas LRT RADIJUI sako, kad policijos sprendimas dėl Panevėžyje viešoje vietoje besideginusios moters, matyt, buvo teisingas.
„Ne nuoga buvo ta moteris, (…) jokiais tyčiniais, akivaizdžiais veiksmais turbūt nerodė nepagarbos visuomenei ir jos nariams ir, matomai, pareigūnų sprendimas buvo toks, koks turėjo būti“, – tvirtina jis.
Anot G. Lepersko, šiuo metu jokie teisės aktai nenurodo, kuriose viešose vietose draudžiama degintis, o kuriose – leidžiama. Dėl to faktiškai tą daryti būtų galima bet kur, kad ir sostinės Bernardinų sode ar Katedros aikštėje.

Kaip pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės atstovas, prieš saulutę sostinės gyventojai dažniausiai mėgsta pagulėti ant pievelių prie Baltojo tilto ir Žvėryno pėsčiųjų tilto. Visgi dėl to iki šiol savivaldybė jokių skundų nėra sulaukusi.
Pasak pašnekovo, nieko keisto, kad daliai žmonių tokie viešose vietose besideginantys asmenys gali užkliūti.
„Turbūt galime prisiminti paplūdimį Lukiškių aikštėje, kuris buvo kažkada. Nuomonių buvo visokių: vieni labai buvo už, kiti labai buvo prieš, kiti į tą situaciją žiūrėjo labai neutraliai. Mes tik džiaugiamės, kad gyvename tokioje valstybėje, kur galime turėti skirtingas nuomones, skirtingas pozicijas ir jas laisvi reikšti“, – teigia G. Leperskas.
Kad žmonėms miestuose iš esmės degintis galima bet kur, vienareikšmiškai mano ir LRT RADIJO klausytojai.

„Ar žmogaus kūnas toks bjaurus ir šlykštus? (…) Kodėl mus viskas piktina? Kodėl negalime eiti ir praeiti ramiai, bet būtinai reikia žiūrėti ir piktintis?“ – rašo Regina.
„Lietuvos visuomenė – baisiai puritoniška. Jei visi žmonės žiūrėtų ir tvarkytųsi savo gyvenimus, nereikėtų kontroliuoti kitų ir nurodinėti, kur galima, o kur negalima degintis“, – teigia Kšištofas.
„Jeigu prie Baltojo tilto žmonės sugulę pavalgo ir pasidegina, tai, sakyčiau, tokiose vietose galima. Bernardinų sode ant Vilnelės kranto irgi, sakyčiau, galima“, – įsitikinęs Laimis.
„Vasara yra per trumpa, kad besideginantys žmonės keltų problemų. Įdegęs kūnas yra gražu, puiku. Be abejo, degintis reikia su maudymukais ar bent apatine jų dalimi“, – sako Aurimas.

Paklaustas, ar viešosios tvarkos pažeidimu būtų laikomas toks atvejis, jei žmogus viešoje vietoje degintųsi nuogas, Vilniaus miesto savivaldybės atstovas G. Leperskas sako, kad tą nustatyti galėtų tik policija.
„Mes tą pranešimą persiųstume policijos pareigūnams, kad jie įvertintų, ar tai yra nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas, ar ne. (…) Labai svarbu nustatyti, ar tyčiniais veiksmais žmogus nori pažeisti viešąją tvarką ir rodyti nepagarbą visuomenei“, – aiškina G. Leperskas.