„Tai ne tik išpuolių dažnumas, bet ir smurto rimtumas“, – sakė G. Gerrardas. „Kiekvieną dieną 2600 „Co-op“ parduotuvių dešimt mano kolegų bus fiziškai užpulti. Penki iš jų bus užpulti grąsinant ginklu – tai gali būti švirkštas, tai gali būti peilis, tai gali būti plaktukas – ir tai nėra neįprasta mūsų įmonei.
BBC rašo, kad „Tesco“ tiesiog išdėlios ženklus, primenančius klientams apie veido kaukių taisykles. „Aldi“ ir „Lidl“ darbuotojai neketina mesti iššūkių klientams, nors jie taip pat iškabins plakatus.
„Sainsbury’s“ teigė, kad prekybos centrų priekyje turės „sveikintojų ir apsaugos darbuotojų“, kurie primins žmonėms dėvėti kaukes. „Morrisons“ darbuotojai parduotuvių priekyje tikrins veido kaukes, o jas pamiršusiems klientams išdalins naujas nemokamai.
„Asda“ taip pat pareiškė, kad dalins kaukes klientams, kurie pamiršo jas atsinešti. „Island“ vadovas Richardas Walkeris antradienį BBC laidai „Radio Four Today“ sakė, kad palaiko veido kaukių atnaujinimą, tačiau pridūrė, jog būtų nesąžininga reikalauti, kad darbuotojai gaudytų ir baustų kaukių nedėvinčius žmones:
„Jie jau dabar dirba patiriant didelį spaudimą, ypač kai pasiekėme aktyviausią metų prekybos mėnesį. Aš nekelsiu savo darbuotojams konfrontacijos ar piktnaudžiavimo pavojaus“.
Vadovas skaičiavo, kad per pirmąjį karantiną nuo praėjusių metų kovo iki gegužės žodinių išpuolių atvejų sumažėjo nuo daugiau nei 50 incidentų per savaitę iki penkių per savaitę po to, kai darbuotojams buvo liepta nekonfrontuoti klientų dėl karantino taisyklių nesilaikymo.
Šaltinis: anglija.lt