Lašišos dienoraštis socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia apie dar vieną sėkmingą bendrą reidą, padėjusį užkirsti kelią skaudžiam gamtos niokojimui. Po ilgo stebėjimo laikotarpio, suorganizuota pasala atskleidė brakonierių veiklą, padariusią daugiau nei 16 tūkstančių eurų žalą.
Neteisėtos žvejybos metu buvo sugauta didelė dalis vertingų žuvų, kurių dydžiai siekė net virš metro. Asmenims gresia rimtos pasekmės – tiek piniginės baudos, tiek turto konfiskavimas.
Surengė bendrą pasalą
Visi raginami nelikti abejingais ir pranešti apie pastebėtus pažeidimus.
„Sulaikyti 16140 Eur žalą gamtai padarę brakonieriai.
Ne vieną savaitę rinkus informaciją apie šiuos pažeidėjus, penktadienio naktį mūsų asociacijos nariai kartu su Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriais ir neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais surengė bendrą pasalą.
Kaip paaiškėjo, du asmenys su valtimi buvo pastatę tinklus, kuriuos ištraukę į krantą parsiplukdė net 135 karšius, 2 salačius, 2 šamus ir 5 lydekas, kurių visų dydis siekė virš metro.
Šiems asmenims už neteisėtą žvejybą gresia baudos iki 1500 Eur bei teks atlyginti žalą gamtai net 16140 Eur. Taip pat konfiskuota valtis su benziniu varikliu.
Dėkojame Aplinkos apsaugos departamentas už puikų bendradarbiavimą!
Taip pat jei žinai kas žeberklauja, stato tinklus, medžioja upėse nardydami ar gaudo žuvis elektros aparatu nebūk abejingas ir susisiek su mumis!
Anonimiškumą garantuojame“, – rašoma įraše.
Gresia baudos
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius, o nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d. – sterkus. Iki balandžio 30 d. tęsiasi prieš mėnesį prasidėjęs draudimas žvejoti lydekas.
Sugavus tokias žuvis, gali tekti sumokėti baudą nuo 240 eurų. Be to, už limituotos lašišų, šlakių, margųjų upėtakių ir kiršlių žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų pažeidimą gali tekti sumokėti baudą nuo 250 iki 550 eurų.
Atsakomybė už teisės aktų pažeidimus numatoma LR Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnyje. Jame numatoma, kad šį administracinį nusižengimas padarius pakartotinai, gresia bauda nuo 550 iki 1000 eurų.
Be to, LR Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnyje nurodoma, kad mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas, padarytas panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar būdus (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą), užtraukia baudą nuo šešių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.