Nesuvokiamas žiaurumas: po motinos sugyventinio smūgio – mažamatės kova dėl gyvybės

Kriminalai ir nusikaltimai

Prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Raseiniuose sužalotos mažametės mergaitės ir bylą perdavė teismui. Šiaulių apygardos teismo slenkstį teks minti kaltės besikratančiam mažylės motinos sugyventiniui Vytautui.

Išsamus tyrimas patvirtino, kad 19-metė Greta prie nusikaltimo nėra prisidėjusi. Tai nuo pirmos dienos kartojo ir pati motina, ir jos namiškiai.

Pastariesiems net abejonių nebuvo, kad išpuolį surengti galėjo tiktai neseniai jaunos moters gyvenime atsiradęs 22 metų Vytautas.

Įtarimai motinai buvo panaikinti šių metų pavasarį, kai išnyko paskutinės abejonės.

Tyrimą atlikusi Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jūratė Tamašauskienė sakė, kad motinos nekaltumą įrodė ir specialistų išvados, ir liudytojų parodymai.

Sudavė smūgį į pilvą

Visi įkalčiai bylojo, kad labai sunkų nusikaltimą galėjo padaryti vienintelis asmuo – būsto šeimininkas, pas kurį su dvimetėmis dvynėmis dukrelėmis svečiavosi Greta.

Mergaitė buvo sužalota, kai jos motina buvo vonios kambaryje.

Išgirdusi dukrelės riksmą jauna motina atbėgo į kambarį ir pamatė mažylę sukniubusią ant grindų. Nustatyta, kad smurtautojas tyčia smogė mažametei į pilvą ir labai sunkiai ją sužalojo.

Įtariamasis smurtautojas kaltę iki šiol neigia, bet įrodymų visuma byloja priešingai. Kaltinamojo padėtį sunkina tai, kad mažametė buvo sužalota itin smarkiai ir kilo grėsmė gyvybei.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Mergaitę teko operuoti

Į butą tą rytą iškviesti greitosios pagalbos medikai neįtarė, kad galėjo būti smurtauta. Mat mažoji pacientė dar pati negalėjo papasakoti, kas iš tiesų įvyko, o jos motina svarstė, kad mergaitė galėjo iškristi iš lovelės.

Raseinių ligoninėje atlikta apžiūra parodė, kad delsti nevalia, – tyrimai parodė gausų vidinį kraujavimą.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų medikai patvirtino šią diagnozę.

Gydytojai smurto žymių išvydo ant viso mažylės kūnelio – mėlynių buvo ant nugaros, juosmens.

Bet didžiausią pavojų kėlė vidiniai sužalojimai, nes nuo patirtų smūgių buvo pažeisti mažylės plaučiai, inkstai, kiti organai, vyko stiprus vidinis kraujavimas.

Mergaitę teko skubiai operuoti, pašalintas vienas inkstas.

Vaikas ilgai buvo kritinės būklės ir medikai nesiryžo prognozuoti, ar mažylę pavyks išplėšti iš mirties nagų.

Tikėjo motinos nekaltumu

Gretą pažįstantys žmonės išsyk atmetė galimybę, kad prie kraupaus nusikaltimo galėjo prisidėti ši jauna motina. Neišnešiotas dvynes pagimdžiusi moteris kelis mėnesius su jomis praleido ligoninėje, kol mažylės sustiprėjo ir galėjo keliauti į namus.

Ir namiškiai, ir Gretą gerai pažįstantys žmonės tvirtino tą patį – motina labai mylėjo dukreles ir jomis rūpinosi.

Jauna motina kabinosi į gyvenimą: mokėsi, įgijo profesiją, nusipirko automobilį ir planavo ateitį.

Visų akys krypo į raseiniškį sugyventinį Vytautą, kuris jaunos moters gyvenime atsirado pernai rudenį, kai ji išsiskyrė su dvynukių tėvu.

Pavyko išvengti teismo

Raseiniškį pažįstantys žmonės jį apibūdina kaip itin ūmaus būdo ir labai greitai prarandantį savitvardą.

Pradinį išsilavinimą įgijęs ir niekur nedirbantis Vytautas iki šiol nebuvo teistas, bet pernai gruodį prieš pat išpuolį buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Ši byla teismo nepasiekė, nes jis susitaikė su nukentėjusiuoju ir atsipirko bauda, kurią privalėjo sumokėti į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Dabar jam gresia laisvės atėmimas nuo 2 iki 12 metų – tiek skiriama už sunkų mažamečio ar bejėgiškos būklės asmens sužalojimą, susargdinimą.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e