15 daiktų, kurių negalima skolinti arba skolintis

Naujausios žinios

Dažnai teigiama, kad vienų daiktų negalima skolinti ar skolintis dėl prietarų, kurie yra gajūs iki šių dienų, o kitų – dėl elementarios higienos. Taigi, kokie tai daiktai ir kodėl jų nevalia skolinti ar skolintis?

1. Druska

Gaminant patiekalus kartais pristinga paprasčiausios druskos ir ne visada norime dėl jos eiti į parduotuvę, tad nusprendžiame druskos pasiskolinti. Vis dėlto, taip elgtis nederėtų – teigiama, kad atidavus tokią skolą prarandama sėkmė, o tarpusavio santykiai pašlyja. Kad taip nenutiktų, druską ne skolinkite, bet dovanokite, o tuomet, jei jos prašysite kaimynų, susitarkite, kad tai – dovana.

2. Indai

Tikima, kad indai kaupia namuose tvyrančią energiją, todėl jų nerekomenduojama skolinti (teigiama, kad tai gali neigiamai paveikti žmonių sveikatą ar net likimus). Žinoma, svečiams tikrai galima naudotis jūsų namuose esančiais indais, tačiau jie turėtų likti jūsų namų ribose.

3. Drabužiai

Nors drabužių skolinimas gali atrodyti visiškai nekaltas, tačiau skolinti rūbai gali pritraukti nesėkmę. Pavojingiausi yra skolinti batai, nes jie sugeria didžiausią kiekį neigiamos energijos.

4. Papuošalai

Papuošalai sugeria savininko energiją, todėl jų nereikėtų skolinti kitiems. Skolintus papuošalus nešiojantį asmenį sukaupta energija paveiks labai neigiamai – bioenergetikai teigia, kad skolinti papuošalai gali perduoti net ligas ar kitas bėdas. Pavojingiausiais laikomi sidabriniai ir iš platinos pagaminti papuošalai.

5. Šluota

Šluotos skolinimas ar skolinimasis gali lemti finansines problemas, todėl to geriau vengti.  Šluota visada turi likti namų teritorijoje, išskyrus tuos atvejus, kai ji nebėra reikalinga.

6. Pinigai

Turbūt girdėjote posakį, kad norint susipykti su draugu, tereikia jam paskolinti pinigų? Nors šiandien prietarais  tiki tikrai ne visi, tačiau pinigų skolinimo ar skolinimosi vengiama dėl labai įvairių priežasčių. Teigiama, kad blogiausia diena skolinti pinigus – antradienis.

7. Žiogelis

Tai – dar vienas daiktas, kurio šiukštu negalima skolinti ar skolintis, nes tokiu būdu bus perduodamos arba sugeriamos problemos. Jei kitos išeities nėra, ir žiogelį prireikia paskolinti, aštriąja dalimi nestipriai bakstelėkite besiskolinantį asmenį – tokiu būdu jį apsaugosite nuo negandų.

8. Medžiaginė nosinaitė

Nors šiandien vis dažniau nusprendžiama rinktis popierines nosinaites, tačiau kartais vis dar naudojamos medžiaginės. Nosinaitė yra labai asmeniškas daiktas, kurio nereikėtų skolinti kitiems – manoma, kad skolinta nosinaitė perduos ją paskolinusio žmogaus ašaras.

9. Ausinės

Kiekvieno žmogaus ausyse yra bakterijų, kurios neturėtų būti perduodamos kitiems, todėl į ausis kišamos  ausinės yra laikomos labai asmenišku daiktu. Vis dėlto, jei ausinėmis pasinaudotų kitas asmuo, tikrai nereikėtų skubėti šį daiktą išmesti – jas galite nuvalyti antibakterine priemone arba vandenilio peroksidu.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


10. Lūpų dažai

Naudodamos svetimus lūpų dažus rizikuojate užsikrėsti herpes virusu, todėl to geriau vengti. Nors kosmetikos parduotuvėse neretai kyla pagunda išbandyti  lūpų dažų testerį, tačiau visada svarbu įvertinti riziką. Taip pat nereikėtų lūpų dažų skolinti draugėms.

11. Šukos

Šukos ir įvairūs plaukų aksesuarai – taip pat labai asmeniški daiktai, kurių nederėtų skolinti ar skolintis. Nors ir žinote, kad jūsų draugė tikrai neturi utėlių, tačiau ji gali būti užsikrėtusi grybeliu, apie kurį net neįtaria. Jei kas nors pasinaudotų jūsų šukomis ar plaukų lankeliu, tokiu atveju šiuos daiktus kruopščiai nuplaukite.

12. Antiperspirantas

Antiperspiranto taip pat nederėtų skolinti ar skolintis. Nors ši higienos priemonė pasižymi antibakterinėmis savybėmis, tačiau svarbu žinoti, kad antiperspirantas sunaikina ne visų rūšių bakterijas. Antiperspirantą visada svarbu tepti tik ant švarios odos, todėl jį naudokite nusipraususios po dušu. Jei dienos metu antiperspirantą reikės naudoti pakartotinai, pirmiausia nušluostykite pažastis drėgna servetėle.

13. Rankšluosčiai

Kiekvienam šeimos nariui skirkite atskirą rankšluostį, o tuomet, jei pas jus viešės svečių, jiems taip pat duokite atskirus rankšluosčius. Drėgni rankšluosčiai yra puiki terpė daugintis bakterijoms, todėl būtina juos tinkamai išdžiovinti. Jei rankšluostis labai sušlapo, tokiu atveju jį geriausia iš karto išskalbti ne žemesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje.

14. Manikiūro žirklutės

Nors manikiūrą neretai nusprendžiama atlikti grožio salone, tačiau čia naudojami įrankiai yra kruopščiai dezinfekuojami. Jei manikiūrą darotės namuose, žirklutes kas kartą kruopščiai nuplaukite ir nuvalykite antibakterine priemone.

15. Kosmetinės kempinėlės

Kosmetinės kempinėlės taip pat neturėtų būti skolinamos. Nors šias priemones visada svarbu kruopščiai plauti, tačiau ant jų vis tiek lieka bakterijų, kurios neturėtų būti perduodamos kitiems. Net ir sveikų žmonių odos bakterijos gali skirtis, tad kosmetinės kempinėlės turėtų būti naudojamos tik jų savininkių.

Taigi, skolinti ar skolintis daiktų, kurie gali būti naudojami tik savininko, dėl elementario chigienos, tikrai nevertėtų. Na o tikėti prietarais ar ne, spręsti tik jums.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e