A. Dulkys: ši vasara tikriausiai bus kitokia nei pernai

Naujausios žinios

Vyriausybė trečiadienį nusprendė nuo kito pirmadienio laisvinti visą eilę dabar galiojančių karantino taisyklių. Kaip po ministrų kabineto posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tokia vasara, kokia buvo praėjusi, neturėtų būti.

Galvos, kas galiotų birželį Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, jog kitą savaitę karantino dokumentas bus iš esmės peržiūrimas, bus galvojama ar pratęsti karantiną. „Kitą savaitę Vyriausybei teks priimti sprendimus dėl pačio karantino. Vyriausybė spręs kitą savaitę, kaip elgtis toliau. (…) Tradiciškai pratęsimas yra vienam mėnesiui, bet nespekuliuokime dabar.

Kitą savaitę svarstys Vyriausybė, kaip elgtis toliau su karantino statusu“, – sakė ministras A. Dulkys. Jis teigė, kad kitą savaitę, trečiadienį ministrų kabinetas turės nuspręsti, ką daryti su karantinu. Premjerė Ingrida Šimonytė dar Vyriausybės posėdyje teigė, kad teks nuspręsti, kokios karantino sąlygos galios birželiui. Ministras teigė, kad visiškai nenorima tokios vasaros, kuri buvo pernai.

„Mes visiškai nenorime tokios vasaros, kokia buvo praėjusi. Nes praėjusią vasarą atsipalaidavo žmonės, tie, kurie turėjo rūpintis tais žmonėmis. Mes manome, kad vasarą turėsime labai darbingą“, – sakė ministras. Jis pabrėžė, kad vasara jų „neatpalaiduos“.

Nuo pirmadienio veikti pradės Galimybių pasas. Ministras teigė, jog europinis žaliasis sertifikatas bus skirtas kelionėms. „Imunizacijos sertifikatai ir žaliasis sertifikatas yra skirtingi dalykai.

Galimybių pasas gal tokia laikina, inovatyvi priemonė. (…) O žaliasis sertifikatas daugiau lies keliones, bus suderinti tarp visų ES šalių“, – anonsavo ministras. Tikėjosi aktyvesnės registracijos Ministras teigė, kad per pirmas tris dienas bendroje registravimosi sistemoje užsiregistravo apie 50 tūkstančių žmonių.

„Per pirmas tris dienas registravosi apie 50 tūkstančių žmonių. Labai smagu, kad didžioji dalis išgirdo ir registruojasi internetu“, – sakė ministras. Visgi, jis teigė, jog tikėjosi didesnio gyventojų aktyvumo registruotis vakcinacijai. Nuo pirmadienio galimybė atsivers 35 metų ir vyresniems asmenims.

„Kol kas atrodo, kad tendencijos palankios“ Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė, kad karantinas trečiadienį buvo keičiamas dėl kelių priežasčių. „Daug buvo motyvų, nes buvo tam tikrų niuansų, kuriuos buvo verta suderinti, vienoms veikloms esant atvertoms, kitoms – apribotoms.

Galimybių paso pati schema, kai jis buvo užmanytas, pakeliui atsirado naujų minčių, kur buvo galima išplėsti jo naudojimą“, – tokį karantino pakeitimo argumentą pateikė premjerė.

Ji džiaugėsi, kad sergamumo rodikliai pradėjo kristi. „Kol kas atrodo, kad tendencijos yra palankios, ar jos išsilaikys, priklausys nuo to, kaip toliau seksis skiepyti. Ir vis tiek juk epidemiologinė situacija išlieka tokia, kad esame juodoje zonoje, privalome mes visi saugotis ir laikytis saugumo reikalavimų“, – tikino Vyriausybės vadovė.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Birželio mėnesiui nusistatysime tokį reguliavimą, kuris bus aktualus“, – kitos savaitės karantino pakeitimą anonsavo premjerė. I. Šimonytė teigė, jog Galimybių pasas neturėtų būti siejamas su karantino pabaiga. „Tikrai nesiečiau to su karantino pabaiga. Nes veiklų apribojimai įvairūs gali būti dar esant ekstremaliai situacija, jis bus naudojamės tol, kol atrodys, kad turi prasmę“, – sakė ji.

Pilna vakcinacija iki liepos 6 nepavyks Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė trečiadienį Seimo komitete užsiminė, kad iki liepos 6 dienų galima būtų pasiekti 70 procentų populiacijos paskiepijimą viena vakcina. Tokį tikslą šių metų pradžioje iškėlė prezidentas Gitanas Nausėda. I. Šimonytė pabrėžė, kad pilnai vakcinuoti 70 procentų visuomenės iki liepos pradžios nepavyks.

„Klausimas, kas yra paskiepyti? Jei pirma doze, tai netoli to tikslo būsime, bet pilnai paskiepyti tikrai nesugebėsime. (…) Bet didžiausias skiepijimo paspartėjimas galimas birželio mėnesį, pagal tuos kiekius, kuriuos mums planuoja patiekti „Pfizer“ kompanija, tai jie turėtų būti pusantro karto didesni nei dabar“, – teigė I. Šimonytė.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e