A. Valinskas apie I. Šimonytę: situacijos ji nebevaldo ir žmonės ima tai jausti.

Naujausios žinios

Šį pirmadienį televizijos laidoje „Karštai su tv3.lt“ vedėjai Artūras Anužis ir Mindaugas Sėjūnas kels visiems rūpintį klausimą – kas geriau tvarkėsi su pandemija ir karantinu: valstiečių Vyriausybė, ar Ingridos Šimonytės ministrų kabinetas? Galiausiai, ar pavyks šiai Vyriausybei susigrumti su trečiąja COVID-19 banga?

Į šiuos klausimus atsakyti bandys žinomi veidai – televizijos laidų vedėjas, prodiuseris Arūnas Valinskas ir politinės komunikacijos ekspertas Mindaugas Lapinskas.

Vyriausybė – pernelyg atvira?

Pastaruoju metu visuomenėje daug pykčio – žmonės pavargo nuo karantino, nebesupranta logikos taisyklėse.

Daug kas siunta ir dėl atostogų – pas šeimos narius nuvykti negali, bet su jais skristi į Tenerifę gali nors ir šią sekundę.

Anot M.Lapinsko, viską suprasti paprastam žmogui būtų gal net geriau, jei Vyriausybė nebūtų tokia atvira, o patiriamą stresą jis siūlo sumažinti kasdien karantino ir jo pakeitimo naujienų tiesiog nesekant.

„Krizė tam ir yra krizė, kad situacija keičiasi kiekvieną dieną. Ir, ko gero, Vyriausybė gal yra net pernelyg atvira arba kai kurie koalicijos partneriai per daug drąsiai kalba. Pasižiūrėjo, kad saulė išlindo, ir sako, kad rytoj lietpalčių nebereikia. Po valandos paaiškėja, kad vėl debesys, o tada Šimonytė turi eiti ir sakyti, kad vis dėlto ne, rytoj bus lietus. Ko gero, tas atvirumas daugiausiai duoda to susimėtymo, chaoso. Žmonės nežino, ko tikėtis“, – sakys laidoje jis.

A.Valinskas pripažins, kad nors Ingridai Šimonytei jautė didelę simpatiją, dabar jis yra linkęs sutikti, jog, galbūt, kadaise eitas finansų ministrės kelias jai tiko labiau, nei dabartinis ministrės pirmininkės.

Televizijos laidų vedėjas įsitikinęs, kad situacijos ji nebevaldo ir žmonės ima tai jausti.

Karas su koronavirusu reikalauja kitokių taisyklių

Kaip pastebi A.Valinskas, pastaruoju metu ima atrodyti, kad Vyriausybėje vyksta lenktynės – kuris išėjęs kuo daugiau gerų naujienų ir kuo anksčiau praneš.

„Seimo narių tų nesuvaldysi – virš Seimo nario tik dangus. Bet yra ministrai, ir susirinkę 14 ministrų ir premjeras nesugeba išsiaiškinti, kad elgiamės taip, ir neleiskime tų naujienų, kurios sugriauna mūsų solidžios kompanijos, kuri dirba su pandemija, įvaizdžio.

Problema yra tame, kad tai yra ne tik koalicija ir jos partneriai, bet ir kai kurių partijų lyderiai, kurie dirba ne pagal Vyriausybės programą, ir ne pagal ekstremaliosios situacijos programą. Jie galvoja apie rinkimus“, – sakys jis.

Anot televizijos laidų vedėjo, pastarąjį Vyriausybės elgesį nesunku palyginti su sportu: „Įsivaizduokite, kad mes turime krepšinio rinktinę, ir pusė iš jų žaidžia krepšinį, o kita pusė – regbį.

Susidaro panaši situacija. Deja, ministrė pirmininkė nesugeba pasakyti koalicijos partneriams, kad taip negalima daryti. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ko negalima, o tada – kaip viską komunikuoti.“

A.Valinskas įsitikinęs, kad nors ir nesinori gąsdinti žmonių, šiuo metu vyksta karas su koronavirusu, o kare galioja šiek tiek kitokios taisyklės – dėl to ir yra paskelbta ekstremali situacija.

„Vyriausybė čia yra pati kalta, nes problema yra labai aiški – kokį sprendimą bepriimsi, visiems geras nebūsi, todėl su ministrais turi būti sutarta, kad tai, kas vyksta čia, lieka čia“, – apie vidinį nesusikalbėjimą vyriausybėje sakys jis.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e